OVERIJSSEL adres secretariaat Postbus 446 7600 AK Almelo Samenstelling van de commissie (per 31 december 1997) ir. J.M. Veldhuis, voorzitter mr. R.F.A. Rorink, secretaris G. Witteveen, penningmeester B.J.M. Duimel mw. J.A. de Jong H.C. Methorst, tweede secretaris mr. A.C. Nysingh A.J. Olthof dr. H. Reynders ir. D.M. van der Schrier ing. L.S. van Leeuwen, technisch adviseur H.J. Nieuwenhuis, PR-medewerker Mutaties in de commissie De heer H.J. Nieuwenhuis volgde de heer Richard Kers per 1 november op als PR-medewerker van de provinciale commissie Overijssel. De heer Kers stopte met zijn PR-werk voor de commissie vanwege steeds drukkere werkzaamheden. Vergaderingen De provinciale commissie Overijssel vergaderde in 1997 zes maal en wel op 28 februari (Oversticht, Zwolle), 25 april (Openbare Bibliotheek, Almelo), 20 juni (stad huis, Ootmarsum), 29 augustus (Stads- of Athenaeum- bibliotheek, Deventer), 10 oktober (ten huize van dr. Reynders, Ambt Delden) en 19 december (De Linnenkist, Stichting Ouderenwerk, Deventer). In het verslagjaar werd getracht, meer dan in het verleden het geval is geweest, de plaatsen waar werd vergaderd meer te spreiden over de provincie. Het ligt in de bedoeling in 1998 hiermee voort te gaan. Dit kan onze Vereniging een grotere naamsbekendheid geven. Gevallen Buitengebied, reclame Aanstootgevende en ontsierende reclame langs de auto wegen, het is een verschijnsel dat nog steeds toeneemt. De commissie heeft hierover in het najaar een gesprek gevoerd met de betrokken provinciale ambtenaar. De mening van de provincie (onze commissie kan hiermee instemmen) ligt al een paar jaar vast in een nota. Overigens is de ontsiering van het landschap op dit terrein te wijten aan een minder goede beleidsvoering door de gemeentebesturen en -diensten. In en na overleg werd een brief aan Gedeputeerde Staten gestuurd, waarin onze commissie haar bezorgdheid uitspreekt over de buitenreclame in de provincie. Delden, schoorsteen De oude schoorsteen die bij de voormalige Wollen- stoffenfabriek in Delden staat, dreigde in het verslag jaar te worden afgebroken. Het oude fabriekscomplex is in gebruik als winkelcentrum. De schoorsteen staat er voor op een pleintje. De eigenaar wilde van de schoorsteen af. Heemschut pleitte in 1996 voor behoud van de oude pijp, hetgeen uitliep op een wat onaangename correspondentie met de eigenaar. Hoewel het daar aanvankelijk niet op leek, ziet 't er nu naar uit dat de schoorsteen inderdaad behouden blijft. Deventer De gemeente Deventer heeft in 1997 de Nota Deventer Binnenstadsperspectief gepresenteerd. Onze commissie heeft nogal wat aanmerkingen op de ideeën van het Deventer college. Zo is men serieus van plan de bereikbaarheid van de binnenstad te verbeteren. In de nota gaat men uit van de theoretische noodzaak om ondergrondse parkeergarages aan te leggen. Dit zou dan moeten gebeuren op hooguit 275 meter van de kern van het winkelgebied in de oude binnenstad. Als eventuele mogelijkheden noemt de nota wat voor beelden: onder de Brink, het Grote Kerkhof, de Stromarkt of de Nieuwe Markt. Heemschut is vierkant tegen al die plannen voor ondergrondse parkeergarages. Ze tasten het karakter van de oude binnenstad aan en kunnen onherstelbare schade aanrichten aan het bodemarchief en funderingen van omringende gebouwen, nog afgezien van de enorme kosten die de plannen met zich meebrengen. De provinciale commissie Overijssel van Heemschut pleit in een brief aan B&W dan ook voor andere oplossingen, zoals het verbeteren van het openbaar vervoer vanaf de rand van de stad naar de oude kern. Genemuiden, Prinsensluis In de loop van 1997 werd één van de projecten waar voor de commissie zich inzette, met succes afgesloten. De commissaris van de Koningin in Overijssel, mr. J.A.M. Hendrikx, onthult bij de gerestaureerde Prinsensluis het door Heemschut aangeboden informatiepaneel. 15

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 17