Leeuwarden, Hartelust De commissie heeft een brief naar de gemeente gezonden om aandacht voor dit pand en het omringende gebied te vragen. Leeuwarden, Hofsingelproject De commissie heeft bezwaren aangetekend tegen dit project. Inmiddels is het plan op een aantal cruciale punten aangepast. Reclameborden buitengebied Mede op initiatief van de Vereniging van Friese gemeenten is de gemeenten gevraagd terzake in het bestemmingsplan Buitengebied de nodige maatregelen te nemen. Ryptsjerk, boerderij Nieuwlandseweg Ondanks aanschrijving van de gemeente gaat de aftakeling van dit monumentale complex door. Vlieland, bouwplan Posthuis De commissie ondersteunt het bezwaar dat de Waddenvereniging heeft ingebracht tegen bouw van een vijftal appartementengebouwen aanpalend aan het Posthuis. Windmolens bezuiden Leeuwarden Betreft de plaatsing van een reeks molens met hoogtes boven de 70 meter. De discussie omtrent windenergie in Friesland heeft inmiddels bijgestelde inzichten opgeleverd. De commisie heeft zich in die discussie gemengd. Overige aandachtspunten De commissie heeft met genoegen kennis kunnen nemen van het feit dat ook in Friesland serieuze pogingen in het werk worden gesteld om tot een Steunpunt Monumentenzorg te komen. Pogingen om te komen tot invulling van de vacature PR-medewerker hebben, na twee jaar serieuze pogingen daartoe, geen succes opgeleverd. Verwacht moet worden dat vervanging van overige leden van de commissie eveneens problematisch zal worden. De commissie heeft deelgenomen aan een interessante excursie in Akkrum en kennis kunnen nemen van de activitieten die in de kern van Akkrum zullen leiden tot herinrichting en restauratie. Meer in het bijzonder geldt het laatste voor de complexen Welgelegen en de Coopersburg, inclusief de historische tuincomplexen. DRENTHE adres secretariaat Van der Feltzpark 7 9401 HM Assen Samenstelling van de commissie (per 31 december 1997) ir. P.C. Groen, voorzitter mr. D. Hoeksema, secretaris ir. R. Ritz, penningmeester mw. G. Amoureus ing. H. Berg W.R.F. Feenstra ing. Sj. Jantzen ir. G. Tangerman, technisch adviseur drs. L. Boivin, PR-medewerker Mutaties in de commissie In het verslagjaar bereikte ons het droeve bericht dat commissielid de heer Q. Amoureus tijdens zijn vakantie in de Verenigde Staten plotseling was overleden. De commissie behoudt de beste herinneringen aan hem en aan wat hij voor Heemschut Drenthe heeft gedaan. Zijn weduwe, mevr. G. Amoureus, trad later in het verslagjaar toe tot de commissie met als speciale taak het voorbereiden van excursies. Verder volgde de heer Tangerman in het verslagjaar de heer ing. Sj. Jantzen op als technisch adviseur. De heer W.F.R. Feenstra verving de heer W.F. Postma als vertegenwoordiger van de provincie Drenthe. Vergaderingen De commissie vergaderde in 1997 zeven keer plenair, te weten op 24 januari, 7 maart, 18 april, 6 juni, 15 augustus, 3 oktober en 28 november. De vergaderingen werden zoveel mogelijk bijgewoond door drs. J.P.J. van der Haagen, directeur juridische en ruimtelijke zaken van het landelijke bureau. Tweemaal werd er in het verslagjaar vergaderd met vertegenwoordigers van plaatselijke historische verenigingen. Net als in de voorgaande jaren stelde de Stichting Het Drentse Welstandstoezicht vergader-accommodatie en andere kantoorfaciliteiten beschikbaar. Gevallen Onder het vaste agendapunt technische zaken komen in de commissievergadering onderwerpen aan de orde die door leden van Heemschut of anderen zijn ingebracht. De technisch adviseur gaat vervolgens na of een onder werp van bespreking een geval voor Heemschut is. Aan de orde kwamen onder andere: - het bouwplan Eikenlaan in Nieuw-Roden; - het behoud van goede zichdijnen op Huize Nassau in Assen (provinciaal monument); 13

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 15