VII Tijdschrift Het tijdschrift heeft zich in 1996 goed kunnen ontwikkelen en is in de loop van het jaar voorzichtig gaan experimenteren met de eerder aangekondigde restylingvan de vormgeving. De redactie ontwikkelde, in nauwe samenspraak met de redactieraad, een actieplan voor deze restyling. In een notitie aan het Dagelijks Bestuur konden redactie en redactieraad concrete voorstellen hierover doen. Enkele punten van dit voorstel volgen hieronder. - Er zal een nieuwe fris ogende letter worden toegepast. - De kwaliteit van het papier van het binnenwerk en de cover zal beter worden: steviger en geschikter voor hoogwaardige toepassing van het beeldmateriaal. - Bij enkele artikelen kunnen voortaan foto's in vierkleurendruk worden geplaatst. - De pagina's zullen luchtiger worden opgemaakt. - Er komt een meer heldere indeling van artikelen en rubrieken. - Er komt een lichte verschuiving in de verhouding tekst/ beeldmateriaal in de richting van iets meer illustraties. In de loop van het jaar namen de berichten over een nauwe samenwerking in de nabije toekomst tussen de Bond Heemschut en de Vereniging Open Monumenten toe. Daardoor stagneerde enige tijd de voorbereiding van de restyling. Uiteindelijk gaf het dagelijks besmur definitief het groene licht voor de restyling van het tijdschrift, waartoe in principe al eerder was besloten, met ingang van april 1997. De redactie onderging in het verslagjaar geen wijzigingen. Zij bestond ook in 1996 uit mevrouw drs. A.M. ten Cate en de heren drs. H.C. Franssen en drs. J. Kamerling (eindredacteur). Tot de vaste groep medewerkers behoorden in 1996 drs. M. Berkers, drs. J.J. Bollebakker, W. Burgers, drs. V. Collette, drs. L, van der Meule en dr. W.J. Pantus. Tot deze groep behoren ook de PR- medewerkers van Heemschut, die regelmatig actie-" nieuws en artikelen voor het tijdschrift schreven. In 1996 schreven de volgende PR-medewerkers regelmatig in het blad: G. Baijens, J.D. Gerritsen, R. Kers, drs. L. van der Meule en S. Simon. Ook in 1996 werden weer diverse thema's in het tijdschrift behandeld. Het februari-nummer stond in het teken van de restauratie van de Augustijnenkerk in Dordrecht. Hans Bollebakker schreef hierover een uitstekend artikel. In het april-nummer stond het industrieel erfgoed centraal. Wibo Burgers, de speciale medewerker industrieel erfgoed, verleende veel medewerking aan de totstand koming van deze editie. Het speciale nummer werd in het Waterleidingmuseum in Utrecht uitgereikt door het bestuurslid mevrouw A.J. Le Coultre-Foest aan de directeur de NV Waterleidingbedrijf Midden- Nederland ir. F.A. van Dam. Het juni-nummer stond in het teken van het 85-jarig jubileum van de Bond Heemschut, dat werd gevierd in Woudrichem, dat in 1971 door Heemschut werd geadopteerd om te worden opgeknapt. De redactie ging 'terug naar Woudrichem' om te verslaan wat er van het destijds verpauperde stadje geworden is. In het augustus-nummer werd veel aandacht besteed aan de beurs Restoration'96 in de RAI, waar Heemschut al ruim tien jaar acte de presence geeft. In dit nummer waren enkele interviews opgenomen met vaste deelnemers aan de beurs, zoals houtsnijwerker Tico Top. Ook een interview met oud-bestuurslid Wiete Buma, die dit jaar samen met Piet Reijenga de 53 Mevrouw A.J. Le Coultre-Foest reikt in het Waterleiding museum te Utrecht het aprilnummer over het Industriële erfgoed uit aan directeur ir. F.A. van Dam van de NV Waterleiding bedrijf Midden-Nederland (foto:J. Kam.erling)

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 55