adviesrapport opgesteld inzake de voormalige watermolen Maalbeek. Het ziet er naar uit dat deze watermolen weer in oude staat zal worden hersteld. Echt, voormalig gemeentehuis Ook in 1996 speelden zich ongewenste ontwikkelingen af rond het voormalige gemeentehuis aan de Plats te Echt. De commissie Limburg heeft zich in de situatie verdiept en haar ongenoegen kenbaar gemaakt over de gang van zaken. Er is nog steeds sprake van een plan dat alleen de gevels hand haaft en dat voorziet in de sloop van de daarachter gelegen delen omdat deze als niet waardevol worden beschouwd. Gennep, oude kerktoren De oude kerktoren van Gennep is in zeer slechte staat. Het gebouw is bekeken en het verdient aanbeveling om nadere informatie in te winnen alvorens er kan worden overgegaan tot het nemen van actie. Nieuwstadt, Huize Witham en de Tiendschuur In 1996 zijn de in het verleden gestarte procedures nog in volle gang. Er is een plan ontwikkeld, dat voorziet in het bouwen van woningen rond dit voor Nieuwstadt unieke complex. De woningen zijn mede door toedoen van de commissie Limburg niet meer zo dicht bij het complex gepland als oorspronkelijk de bedoeling was. Nieuwbouw zal immers afbreuk doen aan dit landschappelijk waardevolle gebied. De zienswijze van de commissie Limburg wijkt de laatste tijd steeds meer af van de zienswijze zoals die door het Belangenplatform Huize Witham wordt uitgedragen. Op het terrein komen nu definitief 14 of 15 vrijstaande woningen en worden er in de Tiendschuur 2 woningen ondergebracht. Ook voor Huize Witham is een koper gevonden. Deze ontwikkelingen zijn zeer positief te noemen. Nuth, appartementencomplex bij de kerk Er werd gecorrespondeerd met de gemeente Nuth over de nieuwbouw van een appartementencomplex met meerdere verdiepingen, dat de plaatselijke kerk in de verdrukking brengt. Naar de gevoerde procedures werd kritisch gekeken en er werd bezwaar gemaakt. Obbicht, loop Kingbeek De commissie Limburg heeft een brief gestuurd naar het Waterschap Roer en Overmaas inzake de loop van de Kingbeek nabij het kasteel Obbicht. Er zijn bezwaren tegen de drooglegging van de vijvertak en het graven van een nieuwe vijvervoedingstak nabij kasteel Obbicht. Er dient een oplossing te worden gevonden die recht doet aan zowel de cultuur historische als de landschappelijke aspecten van het beekdal nabij het kasteel. Roerdalen, voormalig College St. Ludwig te Vlodrop In september waren er ongewenste ontwikkelingen gaande inzake het voormalig College St. Ludwig te Vlodrop. De Stichting MERU, die momenteel eigenaar is van dit complex, heeft een sloopvergunning aangevraagd. Dit omdat op het terrein een immens nieuwbouw- - Hf Roerdalen, voormalig College St. Ludwig te Vlodrop (foto: P. project moet verrijzen. De sloopvergunning kon door de gemeente niet worden geweigerd. Door de Heemkundevereniging Roerstreek (HVR) is het complex voorgedragen als rijksmonument. Deze voordracht is door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg in behandeling genomen. De commissie Limburg heeft bezwaar gemaakt tegen de verleende sloopvergunning. Deze sloopvergunning is inmiddels weer ingetrokken. De commissie Limburg staat de HVR met raad en daad terzijde. Roermond, Teekenschool voor Nuttige en Beeldende Kunsten en Ambachtschool Dit gebouw is in 1996 schitterend gerestaureerd/ gerenoveerd. De commissie Limburg heeft in het verleden actie ondernomen voor het behoud van dit voor Roermond zo markante gebouw. De Limburgse Werkgeversvereniging benut een gedeelte van het gebouw als kantoorruimte. Roermond, Theaterhotel aan het Kloosterwandplein De commissie Limburg heeft haar bezwaren kenbaar gemaakt tegen de bouw van het Theaterhotel aan het Kloosterwandplein in de binnenstad van Roermond. Met name de hoogte van het gebouw zal het karakteristieke silhouet van de Roermondse binnenstad aantasten. Rijksweg 73-Zuid De commissie Limburg heeft een plaats verworven in de klankbordgroep inzake de uitwerking van het 43

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 45