Delft, gezicht op de Korenmarkt en de Nieuwe Kerk; in 1996 werd een speciale editie van het tijdschrift gewijd aan Delft goede sfeer die ook door enkele tientallen leden uit Delft: werd bijgewoond en enkele nieuwe leden opleverde. In samenwerking met de secretaris werd het contact met de verzamelde historische verenigingen in Zuid- Holland verder inhoud gegeven door het toezenden van ons jaarverslag met een begeleidende brief. De aan het begin van het jaar geformuleerde 'proeftuingedachte' (het voorlopig ontwikkelen van een geheel zelfstandig Zuid-Hollands PR-beleid) kon in de loop van het jaar enigszins verlaten worden. De in het landelijk PR-ovérleg opgedane ervaringen en contacten met collega PR-medewerkers hebben de medewerker in Zuid-Holland overtuigd dat met deze geïnspireerde en betrokken collega's meer van het algemeen Heemschut PR-beleid te maken moet zijn dan tot nu toe het geval is. Overige activiteiten en contacten De leden van Heemschut zijn vertegenwoordigd in verschillende organisaties in Zuid-Holland. Zo zijn de heer ir. D. de Haan, mevrouw drs. L. van Eijsden-van der Wiel, de heer L.J. van den Boogert, de heer ir. M. Tillema en heer drs. J.E. van Teylingen lid van de monumentencommissies van respectievelijk Schoonhoven, Barendrecht, Gouda, Graafstroom en Noordwijkerhout. De heer mr. C.J. Vogel is lid van het Overleg Cultureel Erfgoed Leiden. Drs. L.H. van der Meule is voor Heemschut adviseur voor het bestuur van de Stichting tot Behoud Erfgoed Leidschendam. Vanuit de provinciale commissie Zuid-Holland worden ook contacten onderhouden met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, de Stichting Nationaal Contact Monumenten, de Federatie van Musea in Zuid-Holland en met diverse historische verenigingen in de provincie. 36

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 38