Provinciale subsidie ZUID-HOLLAND Naar aanleiding van de te ontwerpen cultuurnota van de provincie Noord-Holland, waarin ondermeer wordt voorgesteld het subsidie aan de Bond Heemschut op termijn stop te zetten, heeft de provinciale commissie een overleg op het provinciehuis gehad met de gedeputeerde voor cultuur, mevrouw Van Diepen- Oost. De gedeputeerde wees erop, dat de provincie het beleid heeft zich op kerntaken te richten en dat met het oog daarop structurele subsidies worden afgebouwd en slechts projecten nog in aanmerking komen voor geldelijke steun van provinciezijde. Er wordt gewerkt aan een steunpunt monumentenzorg. Adres secretariaat Hoogenhouckstraat 58 2614 BX Delft Samenstelling van de commissie (per 31 december 1996) mr. D.W. Beels, voorzitter ir. M. Tillema, secretaris drs. J.E. van T eylingen, penningmeester drs. J.J. Bollebakker ir. J. Fens P. Gort ir. V.J.J.A. Gijsbers, tweede penningmeester mr. S. van Haersma Buma drs. J.E. de Rooy ir. D. van der Veen, vice-voorzitter A.C. Bitter, technisch adviseur ir. F.H. Goppel, technisch adviseur drs. L.H. van der Meule, PR-medewerker Mutaties in de commissie In 1996 is de samenstelling van de commissie niet gewijzigd. Vergaderingen De commissie vergaderde in 1996 zesmaal, waarvan vijfmaal in het provinciehuis en één keer in het stadhuis van Gouda. Gevallen Aan het begin van 1996 had de commissie 47 probleem gevallen in behandeling. Er werden 21 nieuwe zaken in behandeling genomen, terwijl 12 kwesties van de lijst konden worden afgevoerd, al dan niet met een succesvol resultaat. De volgende zaken zijn onder andere aan de orde geweest. Arkel, monument Schoolstraat 18 Het behoud van deze monumentale boerderij, waarover in het vorige jaarverslag reeds uitvoering is geschreven, is zeker gesteld. Niet alleen heeft de nieuwe eigenaar interesse getoond in de restauratie van de boerderij, maar door een subsidietoezegging uit de extra middelen van 275 miljoen van staatssecretaris Nuis is het plan ook in financieel opzicht zeker gesteld. Delft, bouw parkeergarage Nieuwe Langendijk De parkeergarages in Delft hebben lange tijd de gemoederen beziggehouden. Het gemeentebestuur van Delft had namelijk in een raadsvergadering besloten dat het noodzakelijk was vijf parkeergarages aan de rand van de binnenstad aan te leggen om het parkeerprobleem te verminderen. Tegen de aanleg van de parkeergarage aan de Nieuwe Langedijk werd echter door omwonenden en ook door Heemschut 31

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 33