in het Ecodrome-plan. Het terrein zou daarvoor verplaatst moeten worden. Natuur- en milieu organisaties in Zwolle schreven tegen dit plan een referendum uit. Heemschut stemt met dit referendum niet in, maar sloot zich wel aan bij de doelstelling van de actie, onder meer omdat het gebied zich in een 'stroomdal' bevindt tussen het Zwarte Water en de Wetering. Verplaatsing zou voor dit karakteristieke gebied een bedreiging betekenen. Activiteiten De provinciale commissie Overijssel had in 1996 verschillende activiteiten op het programma staan. Zo werd een bezoek gebracht aan de Koggewerf in Kampen, waar aan de hand van oorspronkelijke gegevens een middeleeuws koggeschip wordt nagebouwd. De koggeschepen waren in de glorietijd van de Hanzesteden rivier-vrachtschepen die van stad naar stad voeren en soms zelfs tochten over zee maakten. De werf is tevens een werkervaringsproject voor jongeren. De commissie bracht een bezoek aan het Stift te Weerselo, alwaar aan de hand van een uiteenzetting en een rondleiding kennis werd genomen van de restauratieproblematiek. Een delegatie van de commissie Overijssel heeft in november 1996 een bezoek gebracht aan de Vliegbasis Twente (zie onder gevallen). Excursie De excursie vond in 1996 plaats op 26 oktober en voerde naar Oldenzaal, waar het gezelschap op het stadhuis werd ontvangen door het gemeentebestuur. De wethouder, mevrouw Bruggeman, hield een uitvoerig betoog over het monumentenbeleid, gelardeerd met dia's van verschillende monumenten in Oldenzaal. Tijdens de excursie bood de commissie een informatiepaneel aan voor het Michgoriushuis met daarop in het kort de historie van het gebouw. Het paneel werd onthuld na een wandeling door de binnenstad van Oldenzaal. Later die dag bezichtigde het gezelschap nog de St. Plechelmusbasiliek, gevolgd door een rondleiding in museum Het Palthehuis. Contacten De provinciale commissie Overijssel nam in 1996 de gelegenheid te baat om waar mogelijk nieuwe contacten te leggen en bestaande relaties verder uit te bouwen en te verstevigen. Zo werd regelmatig buiten de deur vergaderd en bracht de commissie bezoeken aan onder meer de Koggewerf in Kampen en het Vliegveld Twente. Tijdens de laatste vergadering van 1996 mocht de commissie bovendien een grote delegatie ontvangen van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Het bezoek stond in het teken van het uitwisselen van informatie en het hernieuwd kennismaken met eikaars opvattingen, aandachts gebieden en werkwijzen. Beide partijen spraken de intentie uit om het onderlinge contact in de toekomst verder te verstevigen. Daarnaast is de provinciale commissie Overijssel bezig met het verstevigen van de banden met een groot aantal plaatselijke organisaties door middel van het periodiek uitbrengen van een nieuwsbrief. 19

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 21