DRENTHE Adres secretariaat Het Kanaal 71 9406 AP Assen Samenstelling van de commissie (per 31 december 1996) ir. P.C. Groen, voorzitter mr. D. Hoeksema, secretaris ir. R. Ritz, penningmeester ing. H. Berg ing. W.F. Postma ing. Sj. Jantzen ir. G. Tangerman, technisch adviseur Q. Amoureus,plv. technisch adviseur drs. L. Boivin, PR-medewerker Mutaties in de commissie Omdat zijn dubbelfunctie van secretaris en penning meester de heer Ritz teveel tijd ging kosten, is per 6 september de functie van secretaris overgenomen door mr. D. Hoeksema, die tegelijkertijd toetrad tot de commissie. Verder traden in het verslagjaar de heren drs. L. Boivin en ing. H. Berg resp. per 1 april en per 6 september tot de commissie toe. De heer Boivin werd de nieuwe PR- medewerker van de commissie. Per 31 december nam de heer ing. H.W. de Vroome afscheid van de commissie. Per die datum trad de heer Jantzen terug als technisch adviseur. Hij blijft wel lid van de provinciale commissie. De heer ir. G. Tangerman werd in de vacature van de heer Jantzen tot technisch adviseur benoemd. Vergaderingen De commissie vergaderde in 1996 zevenmaal plenair: op 19 februari, 1 april, 6 mei, 28 juni, 6 september, 18 oktober en 6 december. De vergaderingen werden zoveel mogelijk bijgewoond door de heer drs. J.P.J. van der Haagen, directeur juridische en ruimtelijke zaken van de vereniging in Amsterdam. Tweemaal werd in het verslagjaar vergaderd met vertegenwoordigers van plaatselijke historische verenigingen. Tijdens deze bijeenkomsten benadrukte de commissie het belang van een tijdige signalering van probleemgevallen, - Net zoals in voorgaande jaren stelde de Stichting Het Drentse Welstandstoezicht vergaderaccommodatie en andere kantoorfaciliteiten beschikbaar. Gevallen Onder het vaste agendapunt Technische zaken werden tal van onderwerpen besproken die door Heemschutleden en anderen worden ingebracht. Door de technisch adviseur werd in deze gevallen steeds nader onderzoek verricht om na te gaan of een onderwerp van bespreking een geval voor Heemschut is. Aan de orde kwamen onder andere: - de plannen voor bebossing van de Zeyermaden; - het plan om bij de voormalige havezate Batinge een fietspad aan te leggen; - het landschapsplan rond de Gasopslag Langeloo; - de plannen om het recreatiegebied Hunzepark uit te breiden en stacaravans bij de Hunze te plaatsen; - het voornemen om het dorp Odoorn in oostelijke richting te laten uitbreiden. Bijeenkomsten en excursies Op 26 januari hield de heer dr. M.A.W. Gerding een lezing over de verveningen in Drenthe in De Aanleg in Deurze (bij Rolde). Op 20 april 1996 werd met veel succes een excursie gehouden naar het dorp Dwingeloo. De heer Reinder Smit van de plaatselijke historische vereniging Dwingels Eigen verzorgde een rondwandeling door het dorp. Op 28 september was er een goedbezochte excursie naar het dorp Anloo met zijn romaanse dorpskerk uit de 11de eeuw en het bijzondere cultuurlandschap van De Strubben en het Kniphorstbos onder leiding van de heer Hindrik Lanjouw. Tv-quizals PR-activiteit Speciale vermelding verdient de tv-quiz MoNUment die door de commissie in samenwerking met TV Drenthe is ontwikkeld. In de periode van 5 september tot en met 19 december werd in het donderdagavond programma wekelijks een kort filmpje vertoond van bekende en minder bekende bouwwerken in Drenthe. Samen vormden de filmpjes een overzicht van de Drentse monumenten van de vroege middeleeuwen tot en met de jonge bouwkunst. Iedere uitzending eindigde met een kijkersvraag over het monument dat de volgende week op het scherm zou kómen. Iedere week werd een weekprijs uitgereikt in de vorm van een boek over Drentse cultuur monumenten. Aan alle inzenders werd een brochure over de Bond Heemschut gezonden. Hoeveel mensen in totaal de uitzendingen hebben gezien, is ons niet bekend. Het totaal aantal inzendingen bedroeg 324, afkomstig van 168 inzenders. Degene die na afloop van de veelbekeken serie dé meeste keren het goede antwoord had ingestuurd, bleek mevrouw T. van der Molen-Uilenberg uit Peize te zijn geweest. Zij ontving de hoofdprijs - een reischeque ter waarde van duizend gulden ter beschikking gesteld door Harmanni Reizen te Assen - uit handen van de heer J. Franssen, landelijk voorzitter van de Bond Heemschut. Subsidies werden verkregen van de provincie Drenthe, het Prins Bernhard Fonds, de NAM te Assen, het 16

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 18