verscheidene bouwlagen. In een bezwaarschrift aan het gemeentebestuur wijst Heemschut er op dat de school weliswaar geen architectonische topper is, maar in zijn eenvoud toch heel aardig en een voorbeeld van een 19de-eeuwse dorpsschool. Het gebouw is sterk verbonden met de geschiedenis van het dorp. Bovendien zou een meerlagig appartementencomplex het straatprofiel met de lage woninkjes te zeer aantasten. Thematische gevallen Discussiestukken waren dit jaar het ontwerp- bestemmingsplan voor de binnenstad van Groningen, het verkeersbeleidsplan van de stad Groningen en de grootschalige plannen voor het Westerhavengebied, ook in Groningen, de cultuurnota en het monumenten beleid van de provincie Groningen, de beleidsnota van Heemschut voor de jaren 1997-2000, de plannen voor de binnenstad van Veendam en de ideeën voor reconstructie van de noordzijde van de Groningse Grote Markt. In de meeste gevallen zijn brieven en plannen over deze onderwerpen vanuit de provinciale commissie uitgegaan. In het geval van de plannen voor de noordzijde van de Grote Markt te Groningen lijkt nu een interessante gedachtenwisseling op gang te komen over historiserende nieuwbouw, dit naar aanleiding van een in Kunstschrift verschenen artikel van de hand van hoogleraar Wim Denslagen. Ton Koot-penning Piet Reijenga, technisch secretaris en voorzitter a.i. van Heemschut Groningen, ontving op zaterdag 1 juni, tijdens de jaarlijkse Algemene Vergadering van Leden te Soestduinen, de Ton Koot-penning uit handen van de landelijk voorzitter van Heemschut, de heer J. Franssen. Met deze hoogste onderscheiding van de Bond laat Heemschut blijken de inzet van de heer Reijenga zeer te waarderen. De pers in Groningen heeft ruim aandacht gegeven aan deze onderscheiding. Overige zaken Hieronder een aantal voorbeelden van activiteiten die door commissieleden rondom de provinciale commissie zijn ondernomen. Technisch adviseur ir. L.W. Barneveld wordt vanuit de provinciale commissie voorgedragen voor een plaats in de provinciale Klankbordgroep, die de oprichting voorbereidt van een provinciaal Monumentenplatform. De provincie Groningen heeft zich in verband met dit platform georiënteerd in de provincie Overijssel, bij Het Oversticht, een stichting die als koepel werkt voor monumentenorganisaties. Op 6 maart vond, op initiatief van het provinciaal Bestuur van Groningen, een excursie-studiedag plaats naar dit Oversticht. De heren Barneveld en De Vries woonden deze dag namens de provinciale commissie bij. Op 23 maart wordt ir. Reijenga ondervraagd voor een dissertatie over de communicatie tussen Burger en Overheid. Door zijn Heemschut-acties heeft Reijenga veel ervaring opgedaan in contacten met de overheid. Het interview is tevens gebruikt voor een artikel in het bestuursblad Pronkjewail. Op 7 september is drs. J.F. Voerman actief betrokken bij de organisatie van de landelijke Heemschutdag, in publieksbegeleiding en Heemschut-promotie. Secretaris dr. Ph.M. Bosscher verzorgde stadswandelingen in Groningen voor bezoekers van de Open Monumenten Dag (14 september). Op 9 december wonen S. Simon en G.J. Hendriks het Keuning-congres bij te Assen. Tijdens het congres worden behandeld de thema's Stadslandschap Assen en de toekomstige stedebouwkundige ontwikkelingen rondom de Koningsas Groningen-Assen. 13

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 15