Heemschut Drenthe is door zijn voorzitter in de begeleidingscommissie en de werkgroep Cultuurhistorische hoofdstructuur vertegenwoordigd. Externe contacten Op 21 maart en 12 december heeft overleg met vertegenwoordigers van plaatselijke historische verenigingen plaats gevonden. In totaal hebben vertegenwoordigers van negen verenigingen aan dit overleg deelgenomen. In het laatste overleg kwam ook het experiment Steunpuntennetwerk Monumentenzorg ter sprake en de mogelijke betekenis van Heemschut Drenthe voor plaatselijke historische verenigingen daarin. OVERIJSSEL Adres secretariaat Postbus 56 7550 AB Hengelo Samenstelling van de Commissie ir. J.M. Veldhuis, voorzitter mr. E. Loesberg, secretaris H.C. Methorst, tweede secretaris G. Witteveen, penningmeester mw. A. de Jong, notuliste B.J.M. Duimel mr. A.C. Nysingh A.J. Olthof dr. H. Reijnders ir. D.M. van der Schrier L.S. van Leeuwen, technisch adviseur R. Kers, PR-medewerker Mutaties in de Commissie Mutaties in de provinciale commissie Overijssel deden zich in 1995 niet voor. Vergaderingen De provinciale commissie Overijssel vergaderde in 1995 zeven keer: op 17 februari (Het Oversticht, Zwolle), op 24 maart (Het Nijenhuis, Wijhe), op 28 april (Het Oversticht, Zwolle), op 23 juni (kantoor secretaris Loesberg, Hengelo), op 25 augustus (Het Oversticht, Zwolle), op 3 november (Het Oversticht, Zwolle) en op 15 december (Centrum voor Kunsteducatie De Leeuwenbrug, Deventer). Gevallen In het jaar 1995 behandelde de commissie Overijssel een groot aantal gevallen. Een aantal daarvan wordt hieronder toegelicht. Deventer, plan IJsselzone Binnenstad Bij het voorontwerp bestemmingsplan IJsselzone Binnenstad plaatste de commissie Overijssel de nodige kanttekeningen. Het bestemmingsplan is een derde in een reeks die dient om het beschermde stadsgezicht van Deventer van een goede planologische regeling te voorzien. De commissie Overijssel toonde zich verheugd dat met het formeel van kracht worden van het bestemmingsplan Kemzone voor genoemde regeling een duidelijke basis is gelegd. Structurele opmerkingen ten aanzien van het plan heeft de provinciale commissie dan ook niet meer: die werden reeds geuit tijdens een gesprek van enkele commissieleden met vertegenwoordigers van B&W van Deventer op 24 april. Als vervolg hierop werden in een brief van 30 juni 1995 van de provinciale commissie Overijssel 13

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1995 | | pagina 15