wijzigingen zijn aangebracht, is het bouwplan door controlerende instanties (Welstand, Monumentenzorg en de provincie) aanvaard. Nadat de commissie duidelijk werd dat het College van B&W de plannen eveneens niet aanvaardbaar achtten, heeft de commissie afgezien van verdere actie. Franeker, project Kleijenburg Het project Kleijenburg omvat de realisering van appartementen op de hoekNoorderbolwerk- Hocquart. Welstand schijnt positief te staan tegenover de plannen hoewel ter plaatse laagbouw aanwezig is en het project beduidend groter/hoger van omvang is dan de omringende bebouwing. Franeker, R.K. Verenigingsgebouw De commissie heeft nog contacten gehad met de Vrienden van Franeker en de gemeente over de verbouw/aanbouw van het R.K. Verenigingsgebouw in Franeker. Het gebouw zelf is nog onbeschermd. Vergunningstechnisch zijn de verbouwplannen reeds afgerond, overigens in overleg met Monumentenzorg. Jonkerslan, Nijesleat 5 Ondanks een afgewezen sloopvergunning, is de eigenaar van de monumentale boerderij aan de Nijesleat 5 te Jonkerslan overgegaan tot illegale sloop. De commissie heeft hierop actie ondernomen en onder andere contact gezocht met de plaatselijke politie. Ook is overleg geweest met de RdMz. Justitie heeft een onderzoek ingesteld, onder andere naar uit het pand verwijderde antieke tegels. Omdat de zaak in handen van Justitie is, heeft de commissie besloten vooralsnog geen verdere actie te ondernemen. Leeuwarden, Hofsingelproject Voor een nieuwe invulling van het gebied rondom de noordelijke grachtengordel is het zogenaamde Hofsingelproject in het leven geroepen. Het gaat voornamelijk om plannen met betrekking tot (sociale) woningbouw, groenstroken en parkeergelegenheid. In de tweede helft van 1996 wordt een ontwerp- bestemmingsplan voor het gehele gebied verwacht. Het gehele project is in een publiek-private constructie gevangen. Door middel van een door de Projectgroep uitgegeven informatiebulletin wordt de gemeenschap van de gang van zaken op de hoogte gehouden. Omdat de commissie sterk het vermoeden heeft dat bij de ontwikkeling van de onderhavige plannen onder andere voorbij wordt gegaan aan de cultuur historische waarden van het gebied, heeft de commissie bij de Projectgroep schriftelijk om tekst en uitleg gevraagd. De Projectgroep heeft daarop niet schriftelijk gereageerd, maar zich wel bereid verklaard een gesprek met de commissie aan te gaan. De commissie beraadt zich hierop. Monumentale boerderij aan de Nijesleat 5 te Jonkerslan 10

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1995 | | pagina 12