IV Provinciale commissies GRONINGEN Adres secretariaat Rijksweg 5 5 9918 PC Garrelsweer Samenstelling van de commissie dr. Ph.M. Bosscher, secretaris drsJVoerman, tweede secretaris ir. P. Reyenga, technisch secretaris H. Leffers dr. C.P.J. van der Ploeg drs. H.B. Vos ir. J. de Vries R. Wobbes ir. L.W. Barneveld, technisch adviseur mw. S. Simon, PR-medewerker Mutaties in de commissie Dit jaar moest de heer Van der Ploeg wegens toename van zijn universitaire werkzaamheden afscheid nemen van de commissie. Daartegenover stond het toetreden van de heren ir. S.H. Schaafsma en K.W. Zimmerman. Helaas is de functie van voorzitter nog steeds niet vervuld. In een voorbereidend stadium zijn plannen met betrekking tot de Westerhaven waar de gemeente onder meer grootschalige parkeer- en winkel voorzieningen wil realiseren. Ook deze worden door de commissie kritisch gevolgd. Met betrekking tot de situatie in Bedum lijkt de strijd nog niet verloren. Ook voor de kerk van Heveskes, in de industriële agglomeratie ten zuiden van Delfzijl, is er weer hoop. Overige activiteiten Namens de commissie had de PR-medewerker zitting in de jury van de door de BNA en de Groninger Gezinsbode georganiseerde architectuur-enquête, een periodiek evenement waarbij Heemschut voor het eerst was ingeschakeld. Bij diverse gelegenheden (Kerkepad, Open Monumentendag) werden vouwbladen verspreid. Recent is de commissie begonnen met bijeenkomsten, los van de 'zakelijke' vergaderingen, waarbij men zich in eigen kring bezint op de doelstellingen van Heemschut en op mogelijkheden om die in samenwerking met anderen te realiseren. Vergaderingen Er werd zesmaal vergaderd, en wel op 2 februari, 13 april, 8 juni, 31 augustus, 19 oktober en 14 december. De meeste vergaderingen werden gehouden in hét Noordelijk Scheepvaartmuseum te Groningen. In juni werd evenwel vergaderd in het Veenkoloniaal Museum te Veendam, in augustus op de borg Allersma te Ezinge. Gevallen Wederom lag bij de 'faits et gestes' van de commissie het hoofdaccent op de situatie in de stad Groningen. De gang van zaken met betrekking tot het bestemmingsplan Waagstraat werd kritisch gevolgd. Namens de commissie geuite bezwaren tegen dat plan en tegen de afbraak van het zogenaamde nieuwe stadhuis zijn echter niet gehonoreerd en de uitvoering van het zogenaamde Plan Natalini is inmiddels ter hand genomen. 6

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 8