III Bestuur Samenstelling van het bestuur J. Franssen, voorzitter mr. E. Dienaar, secretaris mr. E. Benthem de Gr ave, penningmeester drs. D. van Leeuwen, vice-voorzitter ir. R.M.Th. Adriaansens dr. J.A. Brongers mw. A.J. Le Coultre-Foest ir. P.C. Groen mr. J.H. van den Hoek Ostende mr. W.W. Hopperus Buma drs. J.C. de Kroon mr. J.L. Matti mr. D.J. Merhottein mr. G.M. van Oerle drs.ing. W.L.F. Rietbergen O S. Sakko G.C. Scheltema ir. J.M. Veldhuis mr. C.J. Vogel tevens lid van het dagelijks bestuur Mutaties in het bestuur Op de Algemene Vergadering van Leden te Leiden zijn de navolgende leden van het bestuur aftredend en niet herkiesbaar: de heer mr. E. Benthem de Grave, penningmeester; de heer mr. C.J. Vogel, lid van het dagelijks bestuur; de heer dr. J.A. Brongers, lid van het algemeen bestuur; de heer mr. J.H. van den Hoek Ostende, lid van het algemeen bestuur. De heer P.C. Grundmann, oud gemeentesecretaris van Wilnis, werd benoemd tot lid van het algemeen bestuur op voordracht van de provinciale commissie Utrecht. In de vacature van de heer mr. C.J. Vogel werd later in het jaar, met een machtiging van de Algemene Vergadering van Leden, op voordracht van de provinciale commissie Zuid-Holland de heer mr. D.W. Beels benoemd. Vergaderingen van het algemeen bestuur voorbereide stukken, zoals de jaarrekeningen 1993 van de Bond Heemschut en het Restauratie Hulpfonds, de begroting 1995, beleidsnota's e.d., werd door het algemeen bestuur ruim aandacht besteed aan de komst van de nieuwe VOM en het Lezerskring-onderzoek. De uitkomsten van het laatstgenoemde onderzoek werden door de opsteller de heer drs. M. Cramwinckel in de vergadering van 24 november toegelicht. Hierbij was ook de vertegenwoordiger van de RdMz, de heer drs. B. Verfürden,, aanwezig. Vergaderingen van het dagelijks bestuur Het dagelijks bestuur kwam dit verslagjaar elfmaal bijeen, te weten op 31 januari, 18 februari, 12 maart, 16 april, 26 mei, 29 juli, 6 september, 8 oktober, 31 oktober, 24 november en 19 december. Op 4 februari werden de heren drs. A.L.L.M. Asselbergs en P. Wery van de RdMz door het dagelijks bestuur ontvangen te Amsterdam. Commissies De commissie samenwerking KNOB en Bond Heemschut kwam enkele malen bijeen te Amsterdam. In het voorjaar 1995 zal het rapport aan beide besturen worden aangeboden. De provinciale penningmeesters kwamen bijeen onder leiding van de landelijk penningmeester, mevrouw A.J. Le Coultre-Foest. De redactieraad kwam in het verslagjaar zesmaal bijeen (zie elders in dit verslag, pagina 43). Het College van technisch adviseurs kwam in het verslagjaar vijfmaal bijeen onder leiding van de heer mr. E. Dienaar (zie elders in dit verslag, pagina 39). De PR-medewerkers kwamen dit verslagjaar vijfmaal bijeen in Amsterdam voor gezamenlijk beraad. Directie Algemeen directeur: de heer B.J.M. Duimel Directeur juridische en ruimtelijke zaken: de heer drs. J.P.J. van der Haagen Bureau-secretaris: de heer drs. O.B. Helleman Het algemeen bestuur kwam dit verslagjaar driemaal bijeen, te weten op 16 april, 28 mei en 24 november. Naast de gebruikelijke door het dagelijks bestuur 5

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 7