beschermingsfunctie, die de Vereniging pretendeert uit te voeren, in een nota zou worden uiteengezet (elders in dit verslag kunt u de kernpunten van deze zogenoemde Nota Waakzaamheidsfunctie aantreffen, zie pagina 40 e.v.). Tevens heeft onze organisatie gepleit voor duidelijke afspraken met betrekking tot de inhoud en de uitgave van tijdschriften en nieuwsbrieven op het gebied van de monumentenzorg; dit ter bescherming en voortbestaan van het verenigingsblad Heemschut en ter voorkoming van het verschijnen van meerdere tijdschriften met een overeenkomstige inhoud en signatuur. Heemschut is bereid hierover afspraken te maken. Heemschut is blij met de toezegging van de RdMz dat een commissie, onder leiding van de heer drs. B. Verfurden van de Rijksdienst, een onderzoek zal instellen naar de markt voor monumententijdschriften. Aan de hand van het onderzoek zal een voorstel worden geformuleerd over het gewenste aantal tijdschriften en hun signatuur. Het in het najaar 1994 gehouden onderzoek onder de lezers van Heemschut door de heer drs. M. Cramwinckel van het bureau Research Marketing te Heerlen is een eerste aanzet tot het in kaart brengen van de marktsituatie (zie hiervoor ook het verslag van de eindredacteur, pagina 42 en 43). Tenslotte heeft de voorzitter, de heer J. Franssen, met instemming van de vergadering gewag gemaakt van de vier experimenten op het gebied van de Netwerkstructuren. De bedoeling is dat de RdMz door middel van de oprichting van een regionaal steunpunten-netwerk een optimale structuur zal ontwikkelen voor de ondersteuning en stimulering van een integrale monumentenzorg op provinciaal niveau. Naadloos sluit deze gedachte aan op de decentrale organisatiestructuur van Heemschut: de provinciale commissies die reeds een netwerk hebben opgebouwd met een belangrijke signaalfunctie. In zo'n netwerk moeten de taken op een optimale wijze worden verdeeld vanuit de steunpunten, zodat ieders inbreng zo effectief mogelijk kan zijn. Aan het slot van de Algemene Vergadering van Leden werden de op dat moment oud-bestuursleden mevrouw mr. R.E. Verheijen-van Heukelom, de heer mr. E. Benthem de Grave en de heer mr. C.J. Vogel begiftigd met de hoogste onderscheiding van de Vereniging, de Ton Koot-penning. Drie scheidende bestuursleden die werden onderscheiden met de Ton Koot-penning; v.l.n.r. mr. E. Benthem de Grave (penningmeester), mr. R.E. Verheijen-van Heukelom en mr, C.J. Vogel.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 6