iets spannender zou kunnen. Dat laatste geldt met name voor de jongeren. Het onderzoeksbureau concludeerde, dat het tijdschrift de potentie heeft om het abonnee-bestand te vergroten. Daartoe raadt het enkele wijzigingen aan, die echter gedoseerd zouden moeten worden toegepast. Er zou meer gebruik moeten worden gemaakt van kleur. Wat de inhoud betreft zouden acties van leden meer aandacht moeten krijgen én zou er een aparte rubriek moeten komen over gebruikers van monumenten. De ontstaansgeschiedenis van steden en dorpen zou meer aandacht moeten krijgen evenals onaanvaardbare ingrepen in de historische omgeving. De redactie stelt eind 1994 op basis van dit onderzoek een advies op, dat in de redactieraad aan de orde werd gesteld. De redactie onderging in 1994 geen wijziging. Zij bestond uit: mevrouw drs. A.M. ten Cate en de heren drs. H.C. Franssen en drs. J. Kamerling (eindredacteur). Tot de groep vaste medewerkers behoorden in 1994 J.Th. Balk, drs. Berkers, drs. G. Buist, W. Burgers, drs. V. Collette, B.J.M. Duimel, J.D. Gerritsen, R. Lureman, drs. L. van der Meule, ing. A. Reitsma en J. Wouters. Als gastredacteur fungeerde in 1994 drs. E. Dolné (augustus-nummer) Ook in 1994 leverden de PR-medewerkers kopij over acties en nieuws uit de provincies. De meeste afleveringen van Heemschut behandelden in 1994 een bepaald thema of sub-thema. Het februari-nummer schonk vrij veel aandacht aan landschap en tuinen. Opmerkelijk waren de artikelen over hooibergen van Suzan Jurgens en het 'wonder van Rhoon' van J.H. Kruizinga. Het april-nummer ging vrijwel geheel over de monumentenstad Leiden en de Leidse stadsvernieuwing. De redactie dankt met name de heer mr. C.J. Vogel, oud-voorzitter van de redactieraad, voor zijn enthousiaste medewerking bij de totstandkoming van dit nummer. Het juni-nummer stond in het teken van groen en landschap. Herman Moscoviter schreef een boeiend artikel over Diergaarde Blijdorp en Vera Amende en Addy Stoel schreven een opmerkelijk artikel over de Amsterdamse keurtuinen. Over historische begraafplaatsen verscheen een uitstekend artikel van Meindert Stokroos. Het augustus-nummer was voor een groot deel gewijd aan Breda, waar in oktober de Landelijke Heemschut dag plaats vond. De redactie dankt Erik Dolné voor de prima samenwerking bij de realisatie van dit thema-nummer. Het oktober-nummer stond in het teken van de tweejaarlijkse beurs Restoration 94. In dit nummer waren enkele interviews met deelnemers aan deze beurs opgenomen. Het december-nummer had als thema historisch interessante restaurants en herbergen. Interessant was met name het artikel van Jaap Balk over restaurant/ Culinair Museum de Mariënhof te Amersfoort, waar dit nummer ook werd uitgereikt. Opmerkelijk was verder de bijdrage van de schrijver Adriaan van Dis. Zijn toespraak De woestijn leeft over architectuur en openbare ruimte bij de uitreiking van de Heemschut Persprijs 1994 werd volledig afgedrukt. REDACTIERAAD Samenstelling van de redactieraad A.M. den Haan, voorzitter drs. J. Kamerling, secretaris drs. J.J. Bollebakker B.J.M. Duimel J.D. Gerritsen P. de Ruijter Vergaderingen De redactieraad kwam ook in 1994 weer zesmaal bijeen. Halverwege 1994 nam de heer A.M. den Haan het voorzitterschap over van de heer mr. C.J. Vogel, die ruim drie jaar voorzitter van de raad is geweest. Op 27 augustus overleed het raadslid de heer H. Knijtijzer, die bijna acht jaar een zeer betrokken lid van de redactieraad is geweest. De redactieraad genoot die jaren van zijn markante bijdragen aan de discussie en zijn aanstekelijke humor. In de raad werd de heer Knijtijzer opgevolgd door de heer drs. J.J. Bollebakker, die lid van de provinciale commissie Zuid-Holland is. Speciaal om de communicatie met de PR-medewerkers te optimaliseren trad in 1994 ook tot lid van de raad toe de heer J.D. Gerritsen, die tevens lid van de provinciale commissie Noord-Holland en PR- medewerker is. De vergaderingen werden in 1994 als vanouds ook bijgewoond door de redacteuren mevrouw drs. A.M. ten Cate en de heer drs. H.C. Franssen en de directeur ruimtelijke en juridische zaken de heer drs. J.P.J. van der Haagen. De redactieraad functioneerde ook in 1994 weer als een kwaliteitsverhogend klankbord voor de redactie en fungeerde bovendien als buffer tussen bestuur en redactie. De redactie kon daardoor weer zijn werk zelfstandig en gemotiveerd verrichten. 43

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 45