VII Secretariaat VIII Tijdschrift De samenstelling van de staf op het landelijk bureau - mevrouw Dolly Blok-Hartman, administratief medewerkster (aanwezig dinsdag en donderdag) - de heer Bernard J.M. Duimel, algemeen directeur (aanwezig maandag t/m donderdag) - de heer drs. Josephus P.J. van der Haagen, directeur juridische en ruimtelijke zaken (aanwezig maandag t/m vrijdag) - de heer drs. Onno B. Helleman, bureau-secretaris (aanwezig maandag t/m vrijdag) - de heer drs. Jaap Kamerling, eindredacteur (aanwezig maandag en dinsdag) - de heer Leffert Klein, financieel administrateur (aanwezig maandag t/m donderdag) Het tijdschrift floreerde in 1994 goed. De samenwerking met mede-uitgever Waanders in Zwolle werd tot beider tevredenheid gecontinueerd. Eind december 1993 was het tijdelijk contract met de nieuwe uitgever reeds omgezet in een meerjaren- contract. In oktober kwam de VOM met een tijdschrift op de markt: Open Monument. Dit nieuwe blad en het tijdschrift Heemschut blijken elkaar goed te kunnen verdragen. De redactieformules verschillen zozeer, dat de bladen niet in eikaars vaarwater zitten. Open Monument heeft een familieblad-formule, die sterk populariserend uitpakt. Heemschut richt zich ook op een breed publiek, maar toch meer specifiek op een publiek, dat zich sterk bij het monument betrokken voelt. Om de plaats van Heemschut temidden van de andere monumentenbladen beter te kunnen bepalen werd in 1994 een lezersonderzoek gehouden in opdracht van de Bond Heemschut en de RdMz, die het onderzoek financierde. Het onderzoeksbureau Research en Marketing te Heerlen nam het onderzoek op zich. Uit het onderzoek komt een grote waardering voor het tijdschrift naar voren. De lezers hebben een sterke binding met het tijdschrift. Negen van de tien lezers bewaren sommige of alle afleveringen van het blad en de gemiddelde leesduur is liefst bijna anderhalf uur. Ruim 60 procent van de lezers leest het tijdschrift helemaal of grotendeels en de waardering voor het blad wordt uitgedrukt in een 7.6. Het onderzoek vond in het najaar van 1994 plaats via een telefonische enquête onder 300 lezers. Ongeveer 98 procent van de lezers stelt de ontvangst van het blad op prijs. Positief is men over de diepgang van de inhoud. Driekwart van de lezers is tevreden over moeilijkheidsgraad, lengte van de artikelen, diepgang en lettertype. Zeven van de tien leden van Heemschut is 50 jaar of ouder en het opleidingsniveau van de lezers is hoog. Onder de nieuwe leden stijgt heel geleidelijk het percentage jongeren van 3 5 jaar en ouder. Voor hen geldt, dat ook zij het tijdschrift waarderen maar toch wat kritischer staan t.o.v. inhoud en vorm. In het algemeen vinden de lezers, dat de omslag van het blad fraai is, maar dat het binnenwerk 42

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 44