17de-eeuws huis gelegen in het gebied werd met sloop bedreigd. Heemschut heeft de plaatselijks heemkundekring bijgestaan in het verweer tegen deze voorgenomen herinrichting. Voorlopig zijn de plannen van de baan en is er geen aanleiding tot verdere actie. Valkenswaard, Hofnarterrein Gedeputeerde Staten heeft het bezwaar van Heemschut tegen de sloop van een gedeelte van het monument waardige gemeentehuis en tegen het vrijmaken van bebouwing van het deel van het Hofnarterrein rondom het gemeentehuis, ongegrond verklaard. Het bestemmingsplan is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd, waarmee ook de sloop doorgang kan vinden. Verzet is gestaakt. Vught, Regina Coeli Het monumentwaardige kloostercomplex werd gedurende het Monumenten Selectie Project voorgedragen voor plaatsing op de rijkslijst. Het College van B&W heeft getracht een bestemming te vinden die het zou behoud garandeert. Verzet van de gemeenteraad en de eigenaar zullen echter tot sloop leiden. ZevenbergenLage Wipstraat Volgens geruchten wordt er een plan voorbereid om de oude molen aan de Lage Wipstraat in 'oude luister' te herstellen. Daarbij zouden de wieken wederom worden aangebracht, hoewel er op dit moment nog niets bekend is over de functie die de draaiende wieken zouden kunnen vervullen. Vooralsnog heeft de technisch adviseur in een interview met het Brabants Nieuwsblad zich over deze ontwikkeling sceptisch uitgelaten. Uiteraard wordt één en ander nu met grote belangstelling gevolgd. Eerder is een soortgelijk plan om financiële redenen niet van de grond gekomen. ZevenbergenWilhelminastraat 19 t/m 23 Volgens een bericht van het consulentennet zou de vroegere marechausseekazerne, Wilhelminastraat 19 t/m 23, met sloop worden bedreigd. Onze bezwaren tegen sloop zijn schriftelijk aan het gemeentebestuur kenbaar gemaakt. Tevens is daarbij aangedrongen op een onderzoek naar de mogelijkheden voor een nieuwe bestemming voor dit markante en beeldbepalende gebouw. Het College van B&W heeft de commissie daarop in augustus bericht dat over het één en ander nog wordt gediscussieerd en dat nog geen besluit is genomen. Contacten Samen met Brabants Heem en de Federatie Noord- Brabants Monumentenoverleg werkt Heemschut aan de verbetering van het consulenten-netwerk voor melding van dreigende aantasting van monumenten. LIMBURG Adres secretariaat Postbus 670 6040 AR Roermond Samenstelling van de commissie mr. J.L. Matti, voorzitter ir. P.J.A. Bongaerts, secretaris dhr. G.F.P. Hermans, penningmeester ir. F.Q.J.L. Hoebens ir. P.J. Huiberts drs. A.M.P.P.Janssen mw. drs. J.M.T. Janssen-Daniëls dhr. P. Michielsen ing. J.L.M. Ramakers dhr. A.H. Salden mr. J.M.H.P. Teunissen ing. L.J.S. Vos mw. G.A.J. de Vries ir. K.J.C. Merks, technisch adviseur en vice-voorzitter Mutaties in de commissie Halverwege 1994 heeft mevrouw De Vries de taak van PR-medewerker op zich genomen. Op donderdag 3 november 1994 werd afscheid genomen van de heer Salden. De heer Salden was al vanaf de oprichting van de provinciale commissie van de Bond Heemschut in Limburg, genaamd Stad en Dorp, actief lid. De commissie Stad en Dorp was een verre voorloper van de provinciale commissie Limburg. Eind 1994 werd de opvolger van de heer Salden benoemd, namelijk de heer ing. L.G.A. Ruyten. De heer Ruyten is woonachtig te Venray en is van beroep tuin- en landschapsarchitect. Naast zijn diverse lidmaatschappen op velerlei gebied, heeft hij ook zitting in de gemeentelijke monumentencommissie van Venray. Vergaderingen De commissie Limburg kwam in 1994 zesmaal bijeen, en wel op 24 februari, 21 april, 30 juni, 22 september, 3 november en 22 december. Nog steeds is het niet aanwezig zijn van een gemeentelijke monumentencommissie in bepaalde gemeenten een constante zorg van de commissie Limburg. Tevens wordt van gemeenten die wel een gemeentelijke monumentencommissie hebben de samenstelling in de gaten gehouden. Er dienen immers deskundigen uit verschillende disciplines zitting te hebben in de monumentencommissie, mede met het oog op de deskundigheid ervan! Tijdens de vergaderingen is veelvuldig gediscussieerd over het organiseren van een bijeenkomst voor leden uit Limburg. Het resultaat hiervan is dat in 1995 de eerste Heemschutdag Limburg te Roermond wordt georganiseerd. 33

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 35