Heemschut Zeeland stuurde een brief aan het gemeentebestuur, waarin wordt gesteld dat de Bond begrip heeft voor het feit dat een stad geen statisch gegeven is, waar iedere ingreep of verandering moet worden afgewezen. Aanpassingen aan de eisen des tijds zullen, gebaseerd op zorgvuldige afweging, soms niet kunnen worden voorkomen. Heemschut is echter zeer verontrust over de wijze waarop de discussie wordt gevoerd. Definitieve besluitvorming rondom de sloop van dit hofje heeft nog niet plaatsgevonden. Middelburg, Bogardstraat Op een ander gedeelte van de Karolingische Middel burgse burgwal ligt de Bogardstraat. De bewoners van deze straat en de naaste omgeving hebben zich tot Heemschut gewend in verband met de toestand van een aantal verkrottende monumentale panden in de Bogardstraat. De problemen liggen bij de Rijks gebouwendienst, de eigenaar van de panden. In de jaren tachtig waren er plannen om het achter de Bogardstraat gelegen gerechtsgebouw flink uit te breiden. Bedoelde panden zouden onderdeel gaan uitmaken van een nieuw justitiegebouw. De plannen wijzigden en er wordt nu op een totaal andere plaats een nieuw gerechtsgebouw neergezet, dat nog in 1995 in gebruik zal worden genomen. Het oude gerechts gebouw, het monumentale v.d. Perre-huis, zal worden verbouwd tot Rijksarchief. Hiervoor zijn echter de verkrottende panden niet meer nodig. Er zal nu een alternatieve bestemming voor de panden moeten worden gevonden. Heemschut dringt er bij het gemeentebestuur van Middelburg op aan dat zo spoedig mogelijk naar een oplossing wordt gezocht die niet alleen geen afbreuk doet aan het beeld en de kwaliteit van de straat met zijn middeleeuwse loop, maar ook een waardevolle bijdrage kan leveren aan deze historische omgeving. Excursie Op zaterdag 3 september werd voor alle leden en andere belangstellenden een excursie georganiseerd in het oude vestingstadje Hulst. Op het programma stond een bezoek aan het oude gemeentehuis, dat onlangs een nieuwe aanbouw heeft gekregen, een stadswandeling met onder meer bezichtiging van de Basiliek, de stadswallen en een molen en een bezoek aan het Streekmuseum De Vier Ambachten. ledenwerfactie daadwerkelijk te steunen. Tevens werd in de brief benadrukt dat de acties van Heemschut alleen succesvol kunnen zijn als snel op een bepaald geval kan worden gereageerd. Een snelle melding aan de provinciale commissie is van groot belang voor het welslagen van een actie. Bij de samenstelling van de provinciale commissie wordt zoveel mogelijk gelet op regionale spreiding, zodat uit elk deel van de provincie berichten snel kunnen worden opgevangen en verwerkt. Het belang van snelle berichtgeving uit het veld ligt ook ten grondslag aan het streven naar zo goed mogelijke contacten met de Heemkundige Kringen en verwante verenigingen in de provincie Zeeland. Het opbouwen en onderhouden van een informatie-netwerk vraagt voortdurende aandacht. Op zaterdag 3 september werd een excursie gehouden naar het Zeeuwsch-Vlaamse stadje Hulst (zie hiervoor). Een dergelijke activiteit moet ook worden gezien als een poging de band tussen leden en commissie te verstevigen. Dit jaar viel Zeeland niet helemaal buiten de Heemschut Persprijs. Luciën Calle en Foort Minnaard kregen een eervolle vermelding voor hun artikel Waardevolle bomen in Zeeland in het tijdschrift Zeeland. De prijsuitreiking vond op 7 oktober plaats in het Filmmuseum te Amsterdam. Public Relations-activiteiten Door de provinciale commissie wordt veel aandacht besteed aan de interne communicatie met als doel de betrokkenheid van de leden bij het werk van Heemschut te vergroten. Aansluitend op de landelijke ledenwerfactie werd een brief aan de leden verzonden, waarin nogmaals werd gewezen op het belangrijke werk van de Bond Heemschut en waarin ook werd gevraagd de 30

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 32