grens van de oude dorpskern lag het kaaspakhuis van de firma Broere. Door de opheffing van het bedrijf kwam het pand vrij en werd er naar een nieuwe bestemming gezocht. Men concludeerde echter dat sloop en nieuwbouw van woningen voor senioren een mogelijke oplossing was. De gevelstructuur van het kaaspakhuis met zeer smalle luiken als vensters is zodanig dat bij een verbouwing tot woningen of appartementen het beeld van de gevel totaal zouden worden gewijzigd. De provinciale commissie realiseerde zich deze problemen en heeft daarom besloten geen beroep aan te tekenen. Aan de gemeente Nederlek is wel gevraagd om een bouwhistorische documentatie op te zetten van de bestaande bebouwing. De gemeente Nederlek heeft dit verzoek gehonoreerd en een fotodocumentatie gemaakt. De omschrijving uit het Monumenten Inventarisatie Project luidt: 'Twee laags bouwvolume onder een mansardedak, met windveren en makelaar. In de zijgevels twee rijen luiken boven elkaar. De gevels gemetseld in rode baksteen in kruisverband. Mansardedak met kruispannen. Karakteristiek. Gesloopt in 1994.' PR-activiteiten Op 22 april vond in het Boerhaavemuseum in Leiden de presentatie van het themanummer over Leiden plaats. Dit Heemschutnummer werd aan burgemeester de heer mr. C. Goekoop van Leiden aangeboden. In de Algemene Vergadering van Leden, eveneens in het Boerhaavemuseum, werd aan de heer mr. C.J. Vogel vanwege zijn afscheid als bestuurslid van Heemschut, de Ton Koot-penning uitgereikt. Op 10 september vond de jaarlijkse Open Monumentendag plaats. De commissie had een stand ingericht in het stadhuis van Gouda. Door middel van speciaal hiervoor opgestelde tentoonstellingspanelen met daarop teksten en foto's van gevallen in Gouda en omgeving, werd aan de bezoekers getoond wat de provinciale commissie in Zuid-Holland doet. Hoewel een deel van de bezoekers Heemschut niet kende, was er ruime belangstelling voor de tentoonstelling en voor het werk van Heemschut. Mede dankzij de medewerking van enkele vrijwilligers uit de Goudse Heémschut-gelederen, kon de dag zeker een succes worden genoemd. De presentatie in oktober van de restauratie vakbeurs Restoration 94 werd met medewerking van de commissie ingericht en 'bemand'. De belangstelling voor de stand was goed. Op 2 5 november is door de voorzitter, secretaris en de twee technisch adviseurs en de PR-medewerkster een rondgang gemaakt langs enkele gebouwen die de aandacht van de commissie hebben. Een aantal panden in de omgeving van Gouda, Voorburg en Leiden werd bezocht. 26 Kaaspakhuis te Lekkerkerk.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 28