enkele bezwaren en deelname van Heemschut aan het verdere restauratieproces. Heemschut zal daartoe alle stukken tijdig ontvangen. Bij schrijven van 29 december 1994 stelt Heemschut vast dat de gemeente in gebreke is gebleven het bepaalde in de overeen komst na te leven en verzoekt zulks alsnog te doen aangezien Heemschut door deze gemeentelijke gedragslijn de mogelijkheid tot inbreng in het restauratieproces wordt onthouden. Dordrecht, Vrieseweg 82/Singel In Dordrecht zijn plannen om op de hoek van de Vrieseweg en de Singel de bebouwing te slopen en te vervangen door nieuwbouw. De provinciale commissie is echter van mening dat dit hoekpand een belangrijke overgang vormt tussen de vrijstaande villa's aan de Singel en de aaneengesloten woonbebouwing aan de overzijde van de Vrieseweg. Het pand verkeert volgens de commissie in een redelijke staat van onderhoud en is een behoudens- waardig object vanwege zijn architectuur die enigszins op angelsaksische internationale leest is geschoeid. Een verzoek om het pand op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen is helaas afgewezen. Gorinchem,, Dit is Bethlehem Voor dit pand, dat in bezit is van de gemeente Gorinchem, moet een nieuwe bestemming worden gezocht. Het Stedelijk Museum, dat hier was gevestigd, wordt namelijk verplaatst. Hoewel het gebouw niet direct wordt bedreigd door verbouwplannen, kan een verhuur op de vrije markt gevaar opleveren voor het monument. In een brief aan het gemeentebestuur van Gorinchem is aangedrongen op een passende bestemming, waarbij het bijzondere interieur en exterieur bewaard blijft. De gemeente antwoordde hierop dat zij zich bewust is van de waarde van het pand en dat met een nieuwe bestemming hiermee rekening wordt gehouden. In een advies aan de Stichting Vrienden van Dit is Bethlehem zijn door de commissie mogelijkheden geschetst voor een passende bestemming. Gouda, steigers en vlonders in de Gouwe Op verschillende plekken in Gouda zijn plannen ontwikkeld om steigers te bouwen in de wateren binnen het beschermde stadsgezicht. Enerzijds heeft dit te maken met het ambi tieuze plan Gouda Havenstad, anderzijds blijkt het te gaan om de aanleg van privé-terrassen achter woonhuizen of bij horeca gelegenheden. Heemschut stelt zich uitermate kritisch op ten aanzien van deze ontwikkelingen. Eén aanlegsteiger is door onze bezwaren al geannuleerd. Eén steiger/werkvlonder in het water achter de Lange Tiendeweg in Gouda is reeds uitgevoerd. De provinciale commissie heeft hiertegen een bezwaar schrift ingediend. Volgens de bepalingen van het bestemmingsplan is de bouw van een steiger hier niet mogelijk. In het bestemmingsplan is namelijk bepaald dat bebouwing die verband houdt met de functie water is toegestaan (onder meer bruggen, aanleg steigers, brugwachtershuisjes en andere openbare bestemmingen). Deze vlonder wordt echter gebruikt in de betekenis van recreatie en uitbreiding van de tuin achter de woning. Het bezwaarschrift dat de commissie heeft ingediend, is door de Commissie bezwaarschriften echter ongegrond verklaard. De Hollandse IJssel bij Gouda. 24

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 26