landbouw in ontwikkeling zijnde economisch belangrijke nevenactiviteiten van natuur- en landschaps beheer - en pleit er voor, daar waar nog mogelijk, het zo waardevolle geïntegreerde landschap niet zonder noodzaak op te offeren. Winterswijk, Tricotfabriek Het touwtrekken om behoud of sloop van de meest markante delen van de voormalige tricotfabriek in Winterswijk duurt voort, evenals de bemoeienissen van Heemschut. Buiten Bedrijf, een uitgave van het Projectbureau Industrieel Erfgoed te Zeist, besteedde ruime aandacht aan dit voor stad en streek belangrijke historische monument en leverde daarmee een aantal belangrijke gegevens. Winterswijk, dal van de Whemerbeek Heemschut heeft kennis genomen van ondoordachte plannen van de gemeente om een restant van het dal van de Whemerbeek, dat in het centrum een bijzonder verrassend relict buitengebied vormt, te gaan beschouwen als een reserveterrein, waarin naar behoefte parkeerterreinen kunnen worden aangelegd. De ontwikkelingen worden afgewacht om, indien nodig, de stem van Heemschut in inspraak- of bezwarenprocedurens te doen horen. PR-activiteiten De relaties met de provincie Gelderland, diverse historische verenigingen, gemeenten en andere over heden als polderdistricten werden op uiteenlopende wijzen onderhouden. De excursie voor de Gelderse leden van Heemschut vond plaats op 7 mei. Ongeveer 60 leden werden alsnog in de gelegenheid gesteld een tocht te maken door het Rijnstrangengebied van de Gelderse Poort. Deze excursie, waarbij onder andere een bezoek werd gebracht aan de havezate Loowaard, het adellijk Stift Hoog Elten en de plaats Emmerich (Duitsland), was een herhaling van de in oktober 1993 zo succesvol verlopen landelijke Heemschutdag. De reizende Heemschut-tentoonstelling Jongere Bouwkunst in Gelderland, 1850-1940 blijft rondtrekken. Zo wordt de expositie uitgeleend aan scholen. Tijdens de historische markt, gehouden ter gelegenheid van de viering van het 40-jarig bestaan van de historische vereniging Numaga te Nijmegen, gaf Heemschut eveneens met een stand en de tentoonstelling acte de présence. De vergadering van de commissie van augustus vond plaats te Winterswijk. Bezocht werden de Tricotfabriek en het bedreigde dal van de Whemerbeek. Tijdens een ontvangst door burgemeester mw. C. Stigter konden bestuur en enige leden van de provinciale commissie op ongedwongen wijze met elkaar van gedachten wisselen. Voor de vergadering 's-avonds was de commissie te gast in Museum St. Freriks, waar leden van onder andere de Initiatiefgroep Tricot een uiteenzetting gaven over plaatselijke actiepunten. 15 De Tricotfabriek te Winterswijk.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 17