PR-activiteiten DRENTHE Ook in 1994 was de PR-functie binnen de commissie vacant. Met name hierdoor hebben de activiteiten van de commissie zich voornamelijk afgespeeld in de 'gevallen'-sfeer. Naar aanleiding van de thema-avond, die de commissie op 8 november 1993 heeft gehouden, heeft de commissie een artikel opgesteld en voor plaatsing in het tijdschrift Heemschut ter beschikking gesteld. Voor een in 1995 geplande thema-avond heeft de commissie in de tweede helft van 1994 de voorbereidende werkzaamheden uitgevoerd. Het thema zal zijn: het cultuurhistorisch waarde volle landschap in Friesland: ontwikkelingen, toekomst. De commissie heeft op een tweetal nota's van het dagelijks bestuur gereageerd. De Nota inzake historische bebouwing werd nogal bekritiseerd; de Nota Waakzaamheidsfunctie van Heemschut werd positief beoordeeld. De commissie heeft geassisteerd bij de uitvoering van de NCM-cursus Gemeentelijke Monumentenzorg. Bij het onderdeel Provincie en Particulier Initiatief heeft de voorzitter van de commissie een inleiding gehouden over het werk van Heemschut. Plan van actie De commissie heeft - ondanks onvolledige bezetting - naar tevredenheid gefunctioneerd. Niettemin blijft de commissie zich inzetten voor een volledige personele bezetting. Met name de invulling van de PR-vacature heeft de aandacht. Het besluit om actief te blijven richting leden en buitenwacht heeft in 1994 gestalte gekregen door het voorbereiden van een in begin 1995 te houden thema avond. Adres secretariaat Lingestraat 9 9406 PK Assen Samenstelling van de commissie ir. P.C. Groen, voorzitter ir. R. Ritz, secretaris/penningmeester mr. R.S. Cazemier ing. G. Kranenborg N. Meerburg, plv. voorzitter ing. W.F. Postma J. Smit, administrateur ir. G. Tangerman H.P. Tipker, plv. technisch adviseur ing. H.W. de Vroome ing. Sj. Jantzen, technisch adviseur J. Hof, PR-medewerker Mutaties in de commissie De heer Cazemier verwisselde het burgemeesterschap van Ruinerwold met dat van Ameland en moest daarom na een korte periode de provinciale commissie in Drenthe weer verlaten. De heren Tipker en Smit hebben zich per 31 december 1994 uit de provinciale commissie teruggetrokken. De heer Jantzen werd tot plaatsvervangend voorzitter benoemd. Opvolgers zijn intussen benaderd en zullen m.i.v. 1995 deel uitmaken van de provinciale commissie. Vergaderingen De provinciale commissie Drenthe vergaderde in 1994 zevenmaal plenair, te weten op 25 januari, 15 maart, 2 6 april, 14 juni, 3 0 augustus, 18 oktober en 6 december. De vergaderingen werden zoveel mogelijk bijgewoond door de heer drs. J.P.J. van der Haagen, directeur juridische en ruimtelijke zaken van de vereniging te Amsterdam. De Stichting Het Drentse Welstandstoezicht stelde, net zoals in de voorgaande jaren, vergaderaccomodatie en andere kantoorfaciliteiten beschikbaar. Gevallen Onder het vaste agendapunt technische zaken worden onderwerpen besproken die door leden van Heemschut of anderen worden ingebracht. Door de technisch adviseur wordt nader onderzoek verricht naar gegevens die een onderwerp van bespreking tot geval kunnen maken. Algemeen Met betrekking tot kleinere objecten werd enkele malen het middel gebruikt van attent maken op 8

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 10