beschermingswerk publicitair te ondersteunen in de plaatselijke en regionale pers. Het algemene en landelijke pr-werkwerd aan de algemeen directeur opgedragen. Het besluit een ledenwerfactie te organiseren werd met behulp van het bureau Rapp Collins in Amsterdam, en onder leiding van een begeleidingscommissie, uitgevoerd. Nadat er een succesvolle sponsoractie in het voorjaar was afgerond, werd door het bestuur besloten voor het geworven bedrag een opdracht te verstrekken aan genoemd bureau. De administratieve afwikkeling moest door het landelijk bureau van Heemschut worden verzorgd. De actie is gestart in september 1993. Op 17 november daaraanvolgend konden we reeds het duizendste lid verwelkomen. Voor ieder nieuw lid heeft uitgeverij Waanders, de drukker van het tijdschrift Heemschut, het prachtige boek Gevelstenen in Nederland ter beschikking gesteld. Het besluit om per 1 januari 1994 de contributie te verhogen werd op voorstel van het dagelijks bestuur aanvaard door het algemeen bestuur en de Algemene Vergadering. Elders in dit verslag staan de nieuwe contributiebedragen per categorie vermeld. Een goed contract werd op 2 5 februari met de firma Waanders te Zwolle getekend door de voorzitter en de secretaris; voorlopig voor één jaar. In november werd besloten het contract met de firma Waanders drie jaar te continuëren (tot 1997), nadat uit evaluatie was gebleken dat het tijdschrift meer 'impact' heeft gekregen. De samenwerking met het bedrijf en de verleende service werden door het dagelijks bestuur zeer gewaardeerd. Namens de Bond Heemschut is de heer drs. D. van Leeuwen, lid van het bestuur van de Stichting het Nationaal Contact Monumenten. Uit dien hoofde deed hij verslag van de ontwikkelingen m.b.t. de oprichting van een (nieuwe) Vereniging Cultuur monumenten door een initiatiefgroep, gestart vanuit het bestuur van de Stichting Open Monumentendag o.l.v. de heren Hylkema en Van Brederode. Afgezien van het feit dat de Bond Heemschut conform de statuten de naam draagt Vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland, komt de oprichting van weer een vereniging op het moment van de organisatie en uitvoer van de ledenwerfactie van Heemschut, niet op een goed moment. De informatieverstrekking over de nieuw op te richten vereniging is niet helder, terwijl de gevolgen voor Heemschut, i.v.m. het idee om ook een tijdschrift te gaan uitgeven, nogal schadelijk kunnen zijn. Het algemeen bestuur besloot de ontwikkelingen nauwgezet te volgen en daar waar mogelijk tot samenwerking te komen omdat alles wat er extra gebeurt aan het beschermen van monumenten Heemschut welgevallig is. Het mag echter niet bedreigend zijn voor onze sinds 1911 opererende Vereniging. Ook het op handen zijnde Strategisch plan, dat mevrouw de minister aan het ontwerpen is t.b.v. meer middelen voor de restauratie en het behoud van het cultureel erfgoed, hield de gemoederen van het bestuur bezig. Het besluit om een eigen geluid te laten horen, werd middels een brief aan de minister van WVC, d.d. 23 november 1993, uitgevoerd. Alle kamerleden, organisaties, journalisten en anderen die zich inzetten voor het beschermingswerk ontvingen een afschrift. Elders in dit verslag komen wij op de brief terug (zie pag. 42). 6

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 8