III Bestuur Samenstelling van het Bestuur J. Franssen, voorzitter mr. E. Benthem de Gravepenningmeester mr. E. Dienaar, secretaris drs. D. van Leeuwen, vice-voorzitter dr. J.A. Brongers drs. H.R. Caderius van Veen ir. P.C. Groen mr. J.H. van den Hoek Ostende mr. W.W. Hopperus Buma J.C. de Kroon mr.J.L. Matti mr. D.J. Merhottein mr. G.M. van Oerle drs. W.J. Plomp drs.ing. W.L.F. Rietbergen G.C. Scheltema drs. C.H. Staal ir. J.M. Veldhuis mw.mr. R.E. Verheijen-van Heukelom mr. C.J. Vogel tevens lid van het dagelijks bestuur Mutaties in het Bestuur In het verslagjaar traden terug als bestuurslid mevrouw mr. R.E. Verheijen-van Heukelom, tevens lid van het dagelijks bestuur, en de heren drs. H.R. Caderius van Veen en drs. W.J. Plomp. In het bestuur werden in 1993 de volgende leden benoemd: mevrouw A.J. Le Coultre-Foest, en de heren S. Sakko en ir. R.M.Th. Adriaansens. Vergaderingen van het algemeen bestuur Het algemeen bestuur kwam dit verslagjaar twee maal bijeen in Amsterdam, te weten op 17 april en 20 november. Tijdens de vergadering van 17 april werd vooral aandacht besteed aan de financiën; de rekeningen van baten en lasten over 1992 van de Bond Heemschut en het Restauratie Hulp Fonds werden vastgesteld. De vergadering besloot een voorstel aan de Algemene Vergadering voor te leggen de contributie per 1 januari 1994 te verhogen. Over de stand van zaken met betrekking tot de leden werfactie, de sponsoractie en het onderbrengen van het tijdschrift Heemschut bij drukkerij Waanders, werd de vergadering mededeling gedaan door de voorzitter. In de zomermaanden werden de leden schriftelijk op de hoogte gebracht, namens de voorzitter, van diverse lopende zaken, zoals het van start gaan van de lande lijke ledenwerfactie tijdens de Open Monumentendag in september. De vergadering van 20 november stond in het teken van de toekomst van de Bond Heemschut. De vice- voorzitter, de heer Van Leeuwen, bracht verslag uit van een bijeenkomst van een initiatiefgroep, die zich beijverd om een nieuwe vereniging cultuur monumenten op te richten. Op voorstel van het dagelijks bestuur keurde het algemeen bestuur een uitgebreide brief goed aan de minister van WVC, met afschrift aan de Kamer der Staten Generaal, de monumenten-organisaties en de media. Het stuk heeft betrekking op het door de minister te ontwerpen Strategisch plan voorde monumentenzorg en pleit voor een kwalitatieve vernieuwing van de monumentenzorg. Heemschut spreekt de gerechtvaardigde verwachting uit, dat door toedoen van de minister de talloze in verval geraakte monumenten van cultuur binnen afzienbare tijd in een normale staat zullen worden gebracht. Vergaderingen van het dagelijks bestuur Het dagelijks bestuur kwam in vergadering achtmaal bijeen op 18 januari, 25 februari, 22 mei, 3 juni, 30 augustus, 6 oktober, 20 november en 17 december. De besluiten die in 1992 moesten worden genomen om de financiële positie van de Vereniging structureel te verbeteren, werden in dit jaar genomen en uitgevoerd. Een kleine bezuiniging op de personeelslasten werd per 1 februari 1993 doorgevoerd door de professionele pr-taak van het landelijk bureau te schrappen. Flet argument was dat, in de gedecentraliseerde Vereniging Heemschut, door de aanstelling van pr- functionarissen bij de provinciale commissies, ook het pr-werk aan de basis moet gebeuren door het 5

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 7