II Leden In het verslag van de penningmeester over het boekjaar 1993, dat op aanvraag bij het landelijk bureau verkrijgbaar is, staat de ontwikkeling van de leden tallen in de laatste vijf jaren vermeld. Het totaal aantal leden aan het einde van 1993 bedroeg 7.983. Ledenwerfactie 1993 In het jaar 1992 is het aantal leden met 101 gestegen, zo stond op pagina drie van het jaarverslag 1992 vermeld. Na een voorbereiding van enkele maanden, besloot het Bestuur in 1993 een grootschalige ledenwerfactie te organiseren. Daartoe kreeg het bureau Rapp Collins te Amsterdam opdracht een voorstel te maken. In zijn vergadering van augustus besloot het bestuur voor een bepaald bedrag de opdracht te laten uitvoeren. In samenwerking met drukkerij Waanders te Zwolle werd een ledenwerffolder ontworpen en in een oplage van 200.000 stuks gedrukt. Eveneens werd nieuw briefpapier gedrukt t.b.v. deze actie en in het Heemschut tijdschrift werden lid-werft-lid advertenties geplaatst. De Firma Waanders heeft voor deze ledenwerfactie het boek Gevelstenen in Nederland beschikbaar gesteld aan zowel de nieuwe leden als aan de leden, die een nieuw lid aanmelden. Aan alle plaatselijke comités van de Stichting Open Monumentendag werd ter verspreiding op de Open Monumentendag op 11 september een aantal leden werffolders gezonden, evenals aan de VVV-kantoren in de grote en middelgrote steden. In totaal 87.000 stuks werden beschikbaar gesteld. De ledenwerffolder werd ook meegezonden met de Nieuwsbrief Van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg; de uitgave van Ach Lieve Tijd, Documentaire 20e eeuw en Tussen Kunst ér Kitsch. Duizend Heemschut informatie-vragers van de laatste drie jaren, waarvan het adres was geregistreerd, werden in de diverse provincies aangeschreven met het verzoek om lid te worden. Reeds op 17 november 1993 meldde mr. J.A. van den Dool zich aan als 1000-ste lid. Namens het bestuur van de Bond Heemschut werd hem dezelfde dag een bos bloemen overhandigd. Veel dank is de Vereniging Heemschut verschuldigd aan de tientallen Heemschutleden in het land, die belangeloos hun diensten ter beschikking stelden door middel van colportage, het uitzetten en uitreiken van ledenwerffolders en het controleren van de aanwezigheid van de folder bij de stands van de Stichting Open Monumentendag. De pr-functionarissen van de provinciale commissies verleenden hun medewerking door het publicitair begeleiden van de actie in de plaatselijke en regionale pers. Het bestuur van Heemschut is de instellingen en organisaties, die de ledenwerfactie financieel mogelijk hebben gemaakt erg erkentelijk. Zonder deze hulp zou het project onmogelijk zijn geweest. Onze dank gaat met name uit naar: de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, het Prins Bernhard Fonds, het Cultuurfonds van de Bank Nederlandse Gemeenten, de Stichting K.F. Hein Fonds, Unilever, de Jurriaanse Stichting, Shell Nederland, de ABN-Amro Bank, Menken van Grieken, de Stichting VSB Fonds en Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Het project werd door een commissie, onder voorzitterschap van de penningmeester van Heemschut, de heer mr. E. Benthem de Grave, begeleid. De Overige leden waren mevrouw N. Wirschell van het adviesbureau Rapp+Collins, de heer drs. B. Verfurden van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en de heer J.D. Gerritsen, pr-functionaris van Heemschut in Noord-Holland, en de heer B.J.M. Duimel, algemeen directeur van Heemschut. De Algemene Vergadering van Leden Het hoogste orgaan van de Vereniging, de Algemene Vergadering van Leden, kwam op 22 mei te Deventer bijeen. Ter gelegenheid van het vijfentwintig-jarig bestaan van de NV Bergkwartier, maatschappij tot stadsherstel, heeft het gemeentebestuur van Deventer het jaar 1993 uitgeroepen tot het Deventer- monumentenjaar. Drie van de honderd monumenten, die de NV Bergkwartier heeft gerestaureerd, te weten: het oudste stenen huis van Nederland aan de Sandrasteeg, de Latijnse School aan het Grote Kerkhof en de Linnenkist aan de Hofstraat werden voor de Heemschutleden toegankelijk gemaakt ter bezichtiging, evenals de onlangs gerestaureerde Grote of St.-Lebuinuskerk. De vergadering, die in het 3

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 5