I Voorwoord Het achter ons liggende kalenderjaar 1993, waarvan in dit boekwerkje verslag wordt gedaan van de Heemschut-activiteiten, is een belangrijk jaar voor onze Vereniging tot bescherming van cultuur monumenten in Nederland geweest. Onze besluiten om de begrotingspositie van Heemschut te verstevigen werden in dit jaar uitgevoerd. Allereerst was dat het besluit een ledenwerfactie te organiseren. Deze actie heeft bijna 1.200 nieuwe leden gegenereerd. Wij zijn allen die aan de ledenwerfactie hebben meegewerkt zeer dankbaar en erkentelijk: de medewerkers die belangeloos folders hebben verspreid op de Open Monumentendag 1993; de sponsors die de actie financieel mogelijk hebben gemaakt; het adviesbureau Rapp+Collins te Amsterdam en de firma Waanders te Zwolle; en niet te vergeten onze bureau-medewerkers in Amsterdam die alle nodige administratieve handelingen hebben verricht. Heemschut heeft, naast vele nieuwe leden, veel naamsbekendheid gekregen door de verspreiding van folders gedurende de actie. Wij vertrouwen erop, dat onze brief van 23 november aan de minister van WVC, mevrouw drs. H. d'Ancona, ertoe bijdraagt dat het Strategisch plan voorde monumentenzorg een doorbraak zal gaan betekenen voor het behoud en de bescherming van het culturele erfgoed. Wij zien het plan met grote belangstelling tegemoet en verwachten dat de kwalitatieve vernieuwing van de monumentenzorg eveneens met voortvarendheid ter hand zal worden genomen. Het tijdschrift Heemschut kreeg in 1993 een nieuw 'gezicht' en iedere uitgave ging gepaard met een aandacht trekkende uitreiking, onder meer in de provinciehuizen in Limburg en Gelderland en in de gemeenten Deventer en Wageningen. Wat gaat de naaste toekomst brengen? Voor de vrijwilligersorganisatie Heemschut is het van belang dat de aandacht en de interesse van een nog groter publiek wordt gecultiveerd door de oprichting van een nieuwe organisatie. Conform onze doel stelling wil Heemschut hierbij helpen met behoud van onze doelstelling, identiteit en objectiviteit. J. Franssen voorzitter 2

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 4