IX Externe contacten In het verslagjaar is er op diverse terreinen intensief samengewerkt met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Extra vermeld dienen echter te worden, de adviezen en steun van de heer drs. B. Verfïirden. Als lid van de begeleidingscommissie ledenwerfactie 1993, onder leiding van de penningmeester de heer mr. E. Benthem de Grave, zijn wij hem zeer veel dank verschuldigd. Op provinciaal niveau dient het resultaat vermeld te worden dat de provinciale commissie Limburg heeft bereikt. Onder leiding van de heer mr. J.L. Matti werden besprekingen gevoerd met de gedeputeerde die belast is met de monumentenzorg over structurele subsidie aan de provinciale commissie Limburg. De Staten hebben op voorstel van Gedeputeerde Staten besloten drie jaar lang een bedrag beschikbaar te stellen. De provincie Noord-Brabant honoreerde een zelfde verzoek om provinciale subsidie met een materiële ondersteuning aan het secretariaat van de provinciale commissie Noord-Brabant. De provincie Overijssel tenslotte, die een subsidie verordening heeft voor projecten die vernieuwing in de monumentenzorg tot doel hebben, verleende aan de provinciale commissie een subsidie voor het informatiepanelen-project, dat wordt uitgevoerd in samenwerking met de ANWB en de gemeenten waar een dergelijk informatiebord wordt geplaatst. Deze arbeidsintensieve besprekingen met provincies waren voor het dagelijks bestuur aanleiding een gesprek te voeren met het Interprovinciaal Overleg (IPO). Dit gesprek vond eind december plaats, met als doel meer lijn te bewerkstelligen in de verlening van provinciale bijdragen aan de provjnciale commissies van Heemschut. Door middel van een zetel in het bestuur onderhield Heemschut intensief contact met het NCM. Op de Landelijke Monumenten Studiedag van het NCM te Deventer, kreeg het promotie-team van de provinciale commissie Overijssel een plaats toegewezen in de Grote- of Sint Lebuïnuskerk, alwaar de studiedag plaatsvond. Het NCM honoreerde het verzoek van Heemschut om in augustus een extra bestuurs vergadering te organiseren over het initiatief van de Open Monumentendag niet. Regelmatig worden de cursus-activiteiten die het NCM verzorgt in opdracht van de organisaties verenigd in het NCM in ons tijdschrift gepubliceerd. Van de vele contacten met de diverse monumenten organisaties vermelden wij de relatie met de KNOB. Onze algemeen directeur wordt regelmatig uitgenodigd om de bestuursvergaderingen van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond bij te wonen. Op die manier ontstaat er een hechte band. Begin 1994 zullen de dagelijkse besturen van de KNOB en Heemschut bijeenkomen om concrete afspraken te maken over samenwerking. Met diverse gemeenten in Nederland was contact in dit verslagjaar, uiteraard over het beschermingswerk. Vermeld dienen te worden de plezierige contacten met de gemeente Deventer, die het stadhuis belangeloos beschikbaar stelde voor het houden van de Algemene Vergadering. Burgemeester mr. C. Waal sprak het gezelschap toe. De gemeente Tiel verleende ons gastvrijheid en steun bij het organiseren van de uitreiking van de Heemschut Persprijs 1992 in de Sociëteit, gelegen aan de Waal. Met het Algemeen Nederlands Verbond tot bevordering en behoud van de Nederlandse Taal en Cultuur, werd afgesproken in de tijdschriften van beide organisaties meer aandacht te besteden aan eikaars activiteiten. Een ruilabonnement markeert het begin van de samenwerking met dit Verbond, dat in Den Haag zetelt. Zoals gemeld in het Jaarverslag 1992 werd per 1 januari 1993 een contract gesloten met de firma Waanders te Zwolle ten behoeve van de uitgave van het tijdschrift Heemschut. Waanders is er in het proefjaar in geslaagd een goed product te leveren, met een frisse opmaak. Het bestuur besloot in november, op grond van de positieve ervaringen, per 1 januari 1994 een contract voor drie jaren met Waanders te sluiten. De firma heeft tevens een fantastische bijdrage geleverd aan de ledenwerfactie en maakt in ons tijdschrift reclame voor monumentenboeken. Gedurende de voorbereiding van de ledenwerfactie werd met allerlei sponsors, organisaties en bedrijven overleg gevoerd. Met het adviesbureau Rapp Collins te Amsterdam is in die periode samengewerkt. 46

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 48