aan plaatselijke en regionale bladen; in diverse tijdschriften en dagbladen werden foto's en artikelen van deze uitreikingsbijeenkomsten geplaatst. Met een stand was Heemschut present in de Grote of St.-Lebuinuskerk te Deventer t.g.v. de Nationale Monumenten Studiedag van het NCM. In meer dan 400 plaatsen in Nederland die met een plaatselijk comité meededen aan de Open Monumentendag, werden ledenwerffolders van Heemschut verspreid. Heemschut Persprijs 1992 Op 7 oktober 1993 werd voor de zevende maal de Heemschut Persprijs uitgereikt. De Persprijs werd in 1986 ingesteld ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Heemschut en het jaar daarop voor het eerst uitgereikt. De uitreiking vond in 1993 plaats in de Grote Sociëteit in Tielmidden in het rivierengebied. P-ia Beckers, oud-fractievoorzitter van Groen Links en thans voorzitter van Natuur en Milieu, reikte de prijs uit aan drie journalisten van het NRC Handelsblad voor hun artikelen over de dijkverzwaring. De prijs van fi. 2500 ging naar Mare Chavannes, Paul Hellman en Ben van der Velden voor hun overtuigende artikelen in het NRC Handelsblad over de fantasieloze aanpak van de rivierdijkverzwaring, die veel te weinig rekening hield met het fraaie cultuurlandschap met zijn markante bebouwing. De jury was sterk onder de indruk van de overtuigingskracht en de poëtische geladenheid van de artikelen. In het artikel Een dijk voor de kop waardeerde de jury de bereidheid van Mare Chavannes om onverbloemd stelling te nemen. In het artikel van Paul Hellman Hoe de dijkenbouwers met platvoeten door het rivierenland gaan; een Hollands drama werd de jury getroffen door een uitstekend evenwicht tussen journalistieke aanpak en emotionele betrokkenheid. Het artikel Het vergeten argument; de schoonheid van het Hollandse rivierenlandschap trof de jury om zijn poëtische kracht. Een eervolle vermelding ging naar de Trouw-journalist Huib Goudriaan voor zijn artikelen. De landelijke Heemschutdag De Gelderse Poort was op zaterdag 16 oktober het prachtige en zeer gevarieerde gebied, waarheen de landelijke Pleemschutdag de 350 deelnemers voerden. In Eist stonden zeven bussen gereed om de deelnemers, na ontvangst door de vice-voorzitter van 38 Mevrouw Ria Beckers, geflankeerd door de winnaars van de Heemschut Persprijs, v.l.n.r. Ben van der Velden, Huib Goud') iaan en Paul Iiellmann.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 40