Een bewoner van Brouwershaven maakte zijn bezwaar tegen het bestemmingsplan Kom Brouwershaven aan de provinciale commissie kenbaar en verzocht ons om advies. De technisch adviseur heeft na grondig informeren bij betreffende bewoner en bij de gemeente geconcludeerd dat er een gedegen komplan door het gemeentebestuur en de raad is samengesteld. Borssele, boerderij Weelhoekweg 10 De provinciale commissie Zeeland heeft per brief d.d. 31 augustus 1993 aan de eigenaresse van deze boerderij - de Electriciteits-Productiemaatschappij Zuid-Nederland (EPZ) - haar grote bezorgdheid uitgesproken bij het voortschrijdend verval en de dreigende sloop, daarbij wijzend op het cultuur- en architectuurhistorisch belang van dit rijksmonument. De EPZ heeft 21 december 1993 daarop geantwoord, dat de onderhavige boerderij vaak punt van discussie is geweest en dat nog geen oplossing is gevonden. De bedrijfsdirecteur locatie Zeeland streeft ernaar in 1994 tot besluiten terzake te komen. De geschiedenis van deze boerderij is sedert eind jaren zestig een lijdensweg. In 1969 werd na omstandig locatie-onderzoek het Sloegebied verkozen voor de bouw van de tweede kernenergiecentrale in Nederland. Het scheelde niet veel of heel Borssele was planologisch van de kaart geveegd, maar uiteindelijk kwam de bestemmingsgrens toch op 700 m van het Tegeltableau in de boerderij Weelhoekweg 10 te Borssele. dorp te liggen, vlak langs de boerderij in kwestie, die vrijwel al zijn grond verloor. De PZEM start eind 1969 de bouw van de centrale, wat begrijpelijkerwijze gepaard gaat met grote veranderingen in het landschap: nieuwe wegen en een veranderend beloop van de bedijking, waarbij o.a. de Weelhoekweg, een nieuwe dijk, tussen de boerderij en het nieuw gebouwde complex wordt aangelegd. In 1974 wordt de centrale in gebruik genomen. Weldra wordt al gedacht aan uitbreiding. De boerderij wordt aangewezen tot rijksmonument. De PZEM zou het pand sparen en zoeken naar een representatieve Schuur van de boerderij Weelhoekweg 10 te Borssele. BEu«fo6Bal 29

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 31