Brug over de Stolwijkse Vaart te Stolwijk, gemeente Vlist. Zij-aanzicht brug over de Stolwijkse Vaart, te Stolwijk, gemeente Vlist. Vlist, gietijzeren ophaalbrug Op het kruispunt van de Beyerseweg met de vaart langs de Goudse Weg is een gietijzeren brug uit 1889 kapot gereden. Deze brug vormt met de bruggen nabij Gouda en Stolwijk (over dezelfde vaart) een waardevol landschappelijk element. De commissie heeft aan het Hoogheemraadschap van de Krimpenerwaard gevraagd de brug te herstellen. Voor zover bekend is de brug nog niet gerestaureerd en herplaatst. De commissie blijft alert. Waddinxveen, plannen voor de Kerkweg-oost In de pers verschenen berichten dat de gemeente overwoog om het gebied Kerkweg-oost als winkel gebied te gaan ontwikkelen. De bestaande bebouwing langs de Kerkweg-oost bestaat uit landhuisbebouwing met grote tuinen. Binnen de Raad is veel weerstand tegen deze planontwikkeling. Burgemeester en Wethouders hebben daarop het plan teruggetrokken. Adviezen Gouda, monumentennota De commissie heeft van de gemeente Gouda een conceptnota over de monumentenzorg ontvangen en daarop haar visie gegeven. In het algemeen werd de nota positief beoordeeld. Daar waar de particulier de verantwoording moet dragen voor het restauratieplan en de -uitvoering heeft de commissie echter negatief gereageerd. Leiden, voorontwerp structuurplan Boomgaard van Kennis Door de gemeente Leiden is aan de provinciale commissie gevraagd commentaar te geven op dit plan. De commissie is van oordeel dat voor het overgrote deel met dit plan kan worden ingestemd. Echter, met name wat betreft het bevorderen van het toerisme en de recreatie, gepaard gaande met het realiseren van horecafaciliteiten in monumentale panden in de historische binnenstad, maant de commissie tot voorzichtigheid. Te grote toeristische en recreatieve druk kan leiden tot aantasting van de kwaliteit van de binnenstad. Ten aanzien van de geplande bebouwing in polder gebieden stelt de commissie zich kritisch op. Public Relations-activiteiten In 1993 werd de provinciale commissie vertegen woordigd op bijeenkomsten voor de start en opening van restauratieprojecten in Zuid-Holland. Tevens werden contacten onderhouden met gemeenten (onder andere via de Vereniging van Zuid-Hollandse Gemeenten), stichtingen en verenigingen die actief zijn in de monumentenzorg. Om de Heemschutleden in de provincie Zuid-Holland beter te informeren over de doelstellingen en het werk van de provinciale 27

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 29