Excursie De excursie van de Overijsselse provinciale commissie voerde dit jaar naar Staphorst. De excursie vond plaats op zaterdag 2 oktober en trok zo'n tachtig deelnemers. Op het programma stonden onder meer een ontvangst op het gemeentehuis door burgemeester drs. W.J. Plomp, en inleidingen over Staphorst door oud- gemeentevoorlichter de heer J. de Wolde en de heer A. Müller van de gemeentelijke afdeling Monumenten zorg, een gezamenlijke lunch, een rondleiding langs enkele boerderijen en een bezoek aan de gemeentelijke museumboerderij Overige activiteiten Het bewerkstelligen en handhaven van een nauwe band met de Overijsselse Heemschutleden blijft continu punt van aandacht binnen de provinciale commissie. Het regelmatig vergaderen buiten de vaste standplaats Zwolle is één van de middelen om hieraan te werken. Daarnaast blijft Heemschut Overijssel streven naar een goed contact met de verschillende verenigingen en instanties op het gebied van de monumentenzorg in de provincie. werd officieel onthuld tijdens de Open Monumenten dag. Het derde bord zal worden bevestigd aan het voormalige gerechtsgebouw in Almelo. Het borden project kon onder meer tot stand komen dankzij een samenwerking met de ANWB en met financiële steun van de provincie Overijssel. Ui 13 Plaatsing van een informatiebord te Kampen op de Open Monumentendag. Op de ladder de heer Veldhuis, voorzitter van de commissie Overijssel. De excursie van de commissie Overijssel voerde naar Staphorst. Burgemeester de heer Plomp (midden), voormalig voorzitter van de commissie Zeeland van Heemschut, geeft toelichting.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 15