I Voorwoord Naast de wezenlijke taak van de Bond Heemschut, opgedragen vanuit de doelstelling, de bescherming van de schoonheid en het historisch-ruimtelijk karakter van Nederland in het algemeen en van cultuurmonumenten in het bijzonder, heeft het bestuur van de Vereniging zich dit jaar beziggehouden met de vraag hoe het draagvlak van de Vereniging is te verbreden. Velen gaat de schoonheid van de omgeving waarin zij wonen, van de stad, de streek, maar ook van het gehele land, ter harte. Met leedwezen zien zij die schoonheid herhaaldelijk aangetast. Als enkeling legt men zich hier bij neer in het besef dat er niets aan te doen is. Die vele enkelingen zouden zich kunnen verenigen in Heemschut. Maar, hoe bereikt de Vereniging de mensen die de schoonheid hooghouden. Naar mijn mening worden deze mensen lid van onze Vereniging, indien zij door woord en daad op het bestaan van Heemschut worden geattendeerd. Vandaar, dat er 'spraakmakende' provinciale geledingen binnen onze Vereniging moeten zijn, die aan de weg timmeren en geslaagde acties afficheren. Dit is geen eenvoudige opgave. Om tot een verbreding van het draagvlak te komen heeft het bestuur van de Vereniging besloten een professioneel adviesbureau in te huren dat ons daarbij behulpzaam zal zijn. In 1993 zal een ledenwervingsactie starten, en wat ons betreft tot in 1994 doorlopen. Namens het bestuur van Heemschut dank ik de vele mensen die zich vaak belangeloos hebben ingezet voor het behoud en de bescherming van de cultuur monumenten in Nederland. In het bijzonder dank ik de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, de ANWB en de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten voor de goede en nuttige contacten en aanwijzingen die wij hebben benut om onze ledenwervingsactie voor te bereiden. J. Franssen voorzitter 2

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 4