aanpak van de dijkverzwaring met minder schade voor landschap en cultureel erfgoed.Abele Reitsma, TA en PR-medewerker van de PC Heemschut Gelderland adviseerde en ondersteunde de redactie bij de realisering van dit nummer. Het oktobernummer was een heel gevarieerde aflevering van Heemschut met aandacht voor onderwerpen als monumentenzorg in Vlaanderen, infopanelen op monumenten, de bescherming van boerderijen, jonge Gelderse bouwkunst, Leidse pakhuisjes en oude postkantoren. Interessant was het artikel van de heer G. van Herwaarden over de traditionele monumentenzorg, die niet verwaarloosd mag worden bij alle nadruk op het monument als onderdeel van een stads- of dorpsgezicht. Het decembernummer was gedeeltelijk gewijd aan de Jugendstil en met name Jugendstil tegeltableaus. Friggo Visser, conservator van het Keramisch museum van aardewerkfabriek Goedewagen in Nieuw-Buinen danken we voor zijn medewerking o.m. bij de uitreiking van het nummer in zijn museum. Het verslagjaar vormde ook de proefperiode van een nieuw contract met drukker Bosch Keuning. Mede doordat de verwachtingen bij Heemschut nogal hoog gespannen waren viel deze proef wat tegen. Er ontstonden contacten met uitgeverij Waanders in Zwolle, die veel interesse toonde in het mede- uitgeven van Heemschut. Waanders richt zich als uitgever op de culturele sector en met name het cultuurhistorisch erfgoed. Het tijdschrift Heemschut past uitstekend binnen dit fonds. Het DB besloot eind 1992 met Waanders in zee te gaan. Overigens komt er in 1993 geen volledig einde aan de samenwerking met Bosch Keuning. Channa Molenaar van deze firma, die al tien jaar enthousiast de advertentiewerving voor Heemschut verzorgt blijft dit in 1993 ook voor Waanders doen. De redactie dankt Bosch keuning voor de jarenlange goede samenwerking. Redactieraad De redactieraad bestond in 1992 uit: mr. C.J. Vogel, voorzitter; drs. J. Kamerling, secretaris; drs. S. van Dockum (tot 1 oktober 1992); B.J.M. Duimel; H. Knijtijzer; P. de Ruijter. De redactieraad kwam in 1992 zes keer bijeen. Saskia van Dockum nam in 1992 afscheid als lid van de redactieraad. Zij was bereid plaats te maken voor een PR- medewerker. Heemschut dankt haar voor de jarenlange inzet voor het tijdschrift en haar kritische betrokkenheid. De raad functioneert als een belangrijk kwaliteits verhogend klankbord voor de redactie en bovendien als effectieve buffer tussen bestuur en redactie. De redactie kan hierdoor zijn journalistieke werk in relatieve onafhankelijkheid verrichten. 41

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 43