VIII Tijdschrift De redactie onderging in 1992 een wijziging. Uit bezuinigingsoverwegingen werd besloten een vaste redacteursplaats in te ruilen voor een per nummer roulerende gastredacteursplaats. Redacteur dr. E. Jans bleek i.v.m. zijn vele andere activiteiten bereid zijn plaats hiervoor af te staan. De vaste redactie bestond in 1992 uit mevrouw drs. A.M. ten Cate en de heren drs. B. Franssen, dr. E. Jans (tot 1 oktober 1992) en drs. J. Kamerling (eindredacteur). Ook dit jaar leverde een vaste kern van free-lance medewerkers regelmatig bijdragen aan het tijdschrift. Tot de groep van vaste medewerkers behoren de dames drs. O. van der Klooster en drs. S. Bakker en de heren J.Th. Balk, drs. M. Berkers, R. Kers, H. Rnijtijzer, drs. L. van der Meule, R. Lureman, ing. A. Reitsma en drs. W. de Wagt. Een nieuwe ontwikkeling is, dat een aantal PR- medewerkers van de PC's ook regelmatig bijdragen levert o.m. voor de rubrieken 'Eleemschut in actie' en 'Nieuws uit de provincies', mevrouw S. Simon, de heren R. Kers, M.J.G. Schlijper, C. Rodenburg, mevrouw drs. R. Mulder-Radetzky, en de heren G.M. Baijens enJ.D. Gerritsen verzorgden in 1992 korte bijdragen. In het verslagjaar verschenen zes nummers, waarvan er vijf gedeeltelijk aan een bepaald thema waren gewijd. Het februarinummer stond geheel in het teken van het monumenten- en stadsvernieuwingsbeleid van de stad Dordrecht. De kritische artikelen, w.o. het artikel over de Berckepoort maakten in Dordrecht veel tongen los. Er ontstond in de stad een goede discussie over het monumentenbeleid, die ertoe leidde, dat de gemeente de omstreden aanpak van de Berckepoort ging heroverwegen. De redactie dankt met name drs. H. Bollebakker van Heemschut Zuid-Holland voor zijn enthousiaste medewerking aan dit themanummer. Het aprilnummer van Heemschut was gewijd aan hergebruik van monumentale gebouwen. Vooral de herbestemming van het voormalige hoofdpostkantoor van Amsterdam tot modern winkelcentrum kreeg ruime aandacht. Wij danken de heer Magnusson, opdrachtgever van dit project voor zijn medewerking. Hij ondersteunde het tijdschrift met een gift en gaf bij de uitreiking van het nummer gelegenheid voor een excursie in het gebouw. Het juninummer had de provincie Zeeland als thema. Er wordt in Zeeland gelukkig maar weinig gebouwd en daardoor kon er ook maar weinig bedorven worden, zo luidde een conclusie. Een nogal negatieve stelling want Heemschut staat toch ook voor goede nieuw bouw, die de bestaande historisch gegroeide omgeving respecteert. De redactie dankt de PC van Heemschut in Zeeland voor de prettige samenwerking. De veel te rigoureuze rivierdijkverzwaring vormde het thema voor het augustusnummer. Vooral door de timing van dit onderwerp bleek dit nummer een journalistiek schot in de roos. Er bestond landelijke aandacht voor dit nummer en Heemschut kan zich vleien met de eer, dat kort na de verschijning van het nummer de regering omging en besloot tot een onderzoek naar een veel zorgvuldiger Voorgevel van het voormalig hoofdpostkantoor te Amsterdam (foto C. Lucas). 40

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 42