VI College van technisch adviseurs Het College van technisch adviseurs was op 1 januari 1992 als volgt samengesteld. - mr. E. Dienaar, voorzitter - drs. J.P.J. van der Haagen, pltsv. voorzitter - ir. L.W. Barneveld, Groningen - R. Kijlstra, Friesland - ing. Sj. Jantzen, Drenthe - B. Meffert, Overijssel - ir. G.G.L.M. Cremers, Gelderland - ing. A. Reitsma, Gelderland - ing. P.D. van Vliet, Utrecht - ing. F.H. de Jong, Noord-Holland - ing. O. van Asten, Zuid-Holland - A.C. Bitter, Zuid-Holland - ir. R.M.Th. Adriaansens, Zeeland - ing. H.H.M. Strijbos, Noord-Brabant - ing. L. de Visser, Noord-Brabant - ir. K.J. Merks, Limburg Mutaties In het verslagjaar werd afscheid genomen van de TA voor Friesland, de heer R. Kijlstra, ing. F.H. de Jong, TA voor Noord-Holland en ing. O. van Asten, TA voor Zuid-Holland. Door het DB werden in 1992 benoemd tot TA voor Noord-Holland, de heer A.L. Lourijsen te Haarlem en tot tweede TA voor Zuid-Holland, ir. F. Goppel te Gouda. Vergaderingen De TA's kwamen in vergadering bijeen op 24 februari, 22 september en 15 december. Landelijke Heemschut-problematiek en algemene beschermingstechnische aangelegenheden kwamen ter vergadering aan de orde: op beleidsgebied het Structuurschema Groene Ruimte en de Nota Landschap, het stadsvernieuwingsbeleid voor de komende vijftien jaar (Nota Belstato), de nieuwe Woningwet, de evaluatie van de monumentenwet- en regelgeving, de archeologische monumenten bescherming (terpen in Friesland), de rivierdijk verzwaring, en de Betuwespoorlijn. Verder de samen stelling van gemeentelijke monumentencommissies en het Monumenten Selectie Project 1850-1940. Op bouwkundig en stedebouwkundig gebied betroffen de beraadslagingen vooral de historische stationsoverkappingen, extreme hoogbouw, de harmonie tussen nieuwbouw en 'oudbouw', architectuur en stedebouw van de Delftse School en de problematiek inzake de historische villaparken. Heemschut-gevallen van bijzondere aard werden ter tafel gebracht, alsook de Heemschut-voordracht voor de Europa Nostra Award 1992 Het meerjaren beschermingsbeleidsplan 'Plan van Actie van de Bond Heemschut' vermeldt de volgende aandachtspunten: 1het gemeentelijk monumentenbeleid inzake beschermde rijksmonumenten; 2het gemeentelijk monumentenbeleid inzake beschermde gemeentelijke monumenten; 3het beleid inzake de jonge cultuurmonumenten (1850-1940); 4. het nieuwe welstandsbeleid; 5het gemeentelijk beschermingsbeleid inzake beschermde en (nog) niet beschermde historisch waardevolle stads- en dorpsgezichten; 6. het beleid van Rijk, provincie en gemeente inzake historisch-geografisch waardevolle elementen en structuren in het landelijk gebied; 7. het beschermingsbeleid inzake historisch waardevolle landschappen; 8. het gemeentelijk beleid inzake hergebruik van historisch waardevolle panden. Het College van TA's werd steeds geïnformeerd door de technisch directeur over ontwikkelingen en de stand van zaken met betrekking tot dit actieplan. Bij de uitvoering, per provincie door de PC, werden de TA's nauw betrokken. 38

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 40