aan de Commissaris van de Koningin, de heer Boerden. Het themanummer kreeg ruime aandacht in de Provinciale Zeeuwse Courant, De Stem en de Zeeuwse Omroep. Het werd verstuurd naar 300 leden van de Historische Vereniging Walcheren en 200 leden van de Historische Vereniging Zierikzee. Augustusnummer over Rivierdijkverzwaring Dit themanummer bleek vooral qua timing een schot in de roos. Het verscheen exact op het moment, dat de acties tegen de veel te rigoureuze dijkverzwaring een hoogtepunt bereikten in de landelijke pers. Het nummer werd door het DB-lid mr. W.W. Hopperus Buma uitgereikt op het stadhuis van Zaltbommel in aanwezigheid van actie-voerende verenigingen. De pers besteedde veel aandacht aan het thema nummer. Sommige kranten (NRC/Handelsblad, Brabants Dagblad) vroegen zelfs al voor verschijning de drukproeven op. Er werden 500 exemplaren verstuurd naar de leden van de Historische Kring Bommelerwaard en genodigden. Oktobernummer Dit nummer was niet specifiek gecentreerd rond een bepaald thema maar besteedde wel veel aandacht aan de Beurs Restoration '92 in de RAI te Amsterdam. Het werd verspreid onder de deelnemers aan de beurs. Een aparte mailing van het blad met een begeleidende brief ging naar de 400 gemeenten, die nog geen lid zijn. Decembernummer over o.m,. Jugendstil-tegeltableau 's Dit extra fraai uitgevoerde themanummer werd uitgereikt in het Keramisch Museum in Nieuw - Buinen. Het DB-lid mr. W.W. Hopperus Buma reikte het uit aan de conservator van de historische afdeling van het Groninger Museum. Na de uitreiking vond een rondleiding door het museum plaats. Er ging een mailing van 250 exemplaren naar 20 regionale musea, oudheidkamers, natuurparken; 200 exemplaren werden verkocht aan het Keramisch Museum van Aardewerkfabriek Goedewaagen in Nieuw-Buinen. 2. PR-medewerkersoverleg De PR-medewerkers in 1992: - S. Simon, Groningen - drs. R. Mulder-Radetzky, Friesland - C. Rodenburg, Drenthe - R. Kers, Overijssel - ing. A. Reitsma, Gelderland - mr. G.J. Kampman, (ad interim) Utrecht - J. Gerritsen, Noord-Holland - M. van Asten, Zuid-Holland - G.M. Baijens, Zeeland - M.J.G. Schlijper, Limburg Mutaties In 1992 bereikten we de situatie, dat op Noord- Brabant na, elke PC een PC-lid kon afvaardigen naar het PR-medewerkersoverleg. Aan het eind van het verslagjaar beschikten de meeste PC's over een vaste PR-medewerker. Ook Noord- Brabant slaagde er tenslotte in per 1 januari 1993 een PR-medewerker aan te stellen. Er ontstonden aan het eind van 1992 echter ook weer twee vacatures, namelijk in Friesland en Drenthe. Vergaderingen De PR-medewerkers kwamen in 1992 zesmaal bijeen, te weten op 21 januari, 31 maart, 19 mei, 18 augustus, 3 november en 21 december. Tijdens elke vergadering deden de PR-medewerkers verslag van hun activiteiten. Hun voornaamste taak is het gevoelig maken van hun PC voor een doelmatig PR-beleid. Daar slagen de PC's steeds beter in. Steeds wordt nagegaan, hoe met een actie naar buiten te treden. De plaatselijke en regionale pers en omroep wordt regelmatig benaderd en het lukt steeds beter de media te interesseren. Ook in het tijdschrift 'Heemschut' verschijnen regelmatig bijdragen van PR-medewerkers over provinciale acties. In enkele provincies wordt geƫxperimenteerd met het uitgeven van een eigen nieuwsbrief. In 1992 stelden alle PR-medewerkers plannen op voor het PR-beleid in hun provincie. Deze werden weer als bouwstenen gebruikt voor het gezamenlijke PR-plan voor de provincies voor 1993. Ook het landelijk PR- plan werd in het PR-medewerkersoverleg voorbereid en door het AB vastgesteld. In de loop van het jaar werd de wens geuit de contakten met het DB te verstevigen. Dit zal in 1993 leiden tot deelname van een DB-lid aan het overleg en een uitvoeriger uitwisseling van informatie tussen het DB en de PR-medewerkers. Het overleg werd in 1992 voorgezeten door algemeen directeur, de heer B.J.M. Duimel, en bijgewoond door de juridisch en technisch directeur, de heer drs. J.P.J. van der Haagen, en de eindredacteur/voorlichter, drs. J. Kamerling. 3. Presentatie Heemschut Met de stand was Heemschut aanwezig op de NCM- dag in Hoorn, gedurende drie dagen op de Beurs Restoration '92 in de RAI te Amsterdam, en op de Open Monumentendag in Amsterdam en Gouda. Verder was Heemschut met materiaal aanwezig op diverse locaties in het kader van Open Monumenten dag, bij Kerkepad onder meer in Joure, Roermond en Monnickendam; op een openbare bijeenkomst van de PC Drenthe met historische verenigingen; op de 35

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 37