LIMBURG Samenstelling van de commissie - mr.J.Matti, voorzitter - P. Michielsen, secretaris/penningmeester - Y. de Vries, wrnd. secretaris - ir. K. Merks, technisch adviseur/vice-voorzitter - M. Schlijper, PR-functionaris - L. Halders - drs. B. Baronesse van Hövell tot Westerflier-van Hellenberg Hubar - drs. A.Janssen - drs. J. Janssen-Daniëls - ir. A. Moerkerk - ing.J. Ramakers - A. Salden - mr. S. Smeets - mr. J. Tennissen - ing. L. Vos Mutaties in de commissie De PC Limburg heeft in het begin van 1992 afscheid genomen van de zeer gewaardeerde leden mevrouw drs. B. van Hövell tot Westerflier en de heren L. Halders, ir. A. Moerkerk, mr. S. Smeets. De heer P. Michielsen moest wegens drukke werkzaamheden het secretariaat neerleggen. Hij heeft dit werk tien jaar voor de PC gedaan. Ais waarnemend secretaris is mevrouw Y. de Vries aangewezen. De heer Michielsen blijft wel lid van de commissie. In de loop van 1992 werden de volgende nieuwe leden verwelkomd: de heer G. Hermans, die het penningmeesterschap op zich neemt; de heer ir. P.J.A. Bongaerts, die is aangezocht als secretaris; en de heren ir. F. Hoebens, ing. P.J. Huibers en T. Wolswijk. De toekenning van de Ton Koot-penning aan mr. S. Smeets voor zijn vele werk voor Heemschut mag hier niet onvermeld blijven; een welverdiende onderscheiding voor de nestor van de PC Limburg, die tientalle jaren op de bres stond en nog steeds staat voor de monumentenzorg. Vergaderingen De PC kwam in 1992 zevenmaal bijeen, te weten op 14 januari, 25 februari, 2 april, 4 juni, 8 september, 29 oktober en 10 december. Het functioneren als commissie of als afdeling is, naar aanleiding van het instellen van de reglementen voor een PC en een Afdeling, onderwerp van gesprek geweest. Mede in verband met financiële en organisatorische consequenties, zal de ombouw van commissie naar afdeling geleidelijk tot stand komen. Verder heeft de commissie zich beziggehouden met de vraag hoe een intensieve samenwerking met de heemkundeverenigingen in Limburg kan worden aangepakt. Gestreefd wordt naar een platformoverleg met de gebundelde heemkundeverenigingen in respectievelijk Noord-, Midden-, en Zuid-Limburg. Heemschut kan hierdoor een breder draagvlak krijgen. Omgekeerd kunnen plaatselijke verenigingen profiteren van de landelijke kennis en ervaring van Heemschut. De positie van Heemschutleden in de gemeentelijke monumentencommissies is ook een punt van bespreking geweest. Gevallen Gennepraadhuis De PC hield de plannen om de stadsmuur te door breken en aan het raadhuis een aanbouw te plegen, nauwlettend in de gaten. Maastricht, Staargebouw Er is protest aangetekend tegen de voorgenomen bouwplannen. De bebouwing aan het zo unieke en 'gevoelige' Henric van Veldekeplein, dient uiterst zorgvuldig plaats te vinden. Reuver, station De kans op een oplossing is groot. Het station kan, dankzij de inspanningen van Heemschut, behouden blijven. Roermond, Teekenschool en boerderij 'tHam en LTM- tramremise Zowel de Teekenschool als het rijksmonument de boerderij 't Ham te Roermond blijven de aandacht van de commissie vragen. Passende oplossingen zijn nog steeds niet in zicht. Ook de LTM-tramremise in Roermond wordt met sloop bedreigd. De commissie beraadt zich over de te nemen actie. De Teekenschool te Roermond (foto P. Bors) Weert, locloods De PC heeft tevergeefs actie gevoerd om een locloods op het spoorwegemplacement te Weert te behouden. Stevolgebied, grindwinning De vooruitzichten zijn niet gunstig. Onherstelbare schade aan het landschap dreigt door de winning van grind. Midden-Limburg, aardbeving De aardbeving (5.9 op de schaal van Richter), die Midden-Limburg op 13 april trof, heeft veel schade 32

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 34