ZUID-HOLLAND Samenstelling van de commissie - mr. C.J. Vogel, voorzitter - drs. J.E. van Teylingen, penningmeester - mr. E. Loesberg, secretaris - ir. D van der Veen, vice-voorzitter - ing. O. van Asten, technisch adviseur - A.C. Bitter, technisch adviseur - M. van Asten, PR-functionaris - drs. J.J. Bollebakker - ir. K.J.H.W. Deen - ir. V.J.J.A. Gijsbers - P. Gort - drs. L.H. van der Meule - drs. J.E. de Rooy Mutaties in de commissie In de loop van 1992 verlieten de heren ing. O. van Asten en ir. K.J.H.W. Deen de commissie. De heren ir. J. Fens en ir. M. Tillema versterkten de commissie als lid, terwijl ir. F.H. Goppel tot tweede TA werd benoemd. De heer Goppel 'bewaakt' Zuid-Holland zuid (het gebied ten zuiden van de Lek, Maas en Nieuwe Waterweg incl. Rotterdam en Delft), terwijl de heer A.C. Bitter Zuid-Holland noord voor zijn rekening neemt. De heer Tillema werd tot tweede secretaris benoemd. Vergaderingen In 1992 vergaderde de PC achtmaal, te weten op 8 januari, 19 februari, 18 maart, 20 mei, 1 juli, 26 augustus, 7 oktober en 25 november. Naast de gevallenbehandeling is vooral de decentralisatie van Heemschut onderwerp van gesprek geweest. Naar aanleiding van haar brief van 2 0 december 1991heeft het bestuur van de Bond Heemschut laten weten dat het ontwikkelen van activiteiten op provinciaal niveau geleidelijk moet plaatsvinden, afhankelijk van de beschikbare man kracht en middelen. Het is van groot belang dat iedere PC een vast secretariaat instelt. Om de (gedecentraliseerde) taken beter te kunnen vervullen, zijn door en uit de PC een vijftal subcommissies met betrekking tot nieuwsbrief, excursie, bijdrage gemeenten, ledendagen, ledenwerfacties en correspondentschappen gevormd. De subcommissies dienen de PC voorstellen te doen voor acties en dergelijke, alsmede de uitvoering daarvan te verzorgen. Bij het landelijk secretariaat is een begroting voor 1992 en 1993 ingediend. Gevallen Aan het begin van 1992 had de PC 41 gevallen in behandeling. In 1992 werden 13 nieuwe zaken in behandeling genomen, terwijl er 10 werden afgevoerd. De gevallen worden besproken aan de hand van een basislijst en een reservelijst. De basislijst bevat de meest actuele zaken en wordt elke vergadering besproken. De op de reservelijst staande gevallen worden slechts besproken indien en voor zover een bepaald geval bespreking behoeft. In het bijzonder waren in 1992 de navolgende zaken actueel. Aarlandeiween, Molenviergang De huidige functie van de molens wordt (beperkt) gehandhaafd. Den Haag, Nieuwe Uitleg 1 en 3 De panden vormen een mooi voorbeeld van architectuur uit de Delftse School. In de procedure ex. art. 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft de PC een bezwaarschrift ingediend. De gemeente heeft de bestaande plannen in heroverweging genomen. Dordrecht, Berckepoort Ook in het jaar 1992 is de Berckepoort een terugkerend agendapunt geweest op de vergaderingen van zowel de PC van Zuid-Holland, van het college van TA's, als van het DB van de Bond Heemschut. De procesgang in de diverse beroepsprocedures werd nauwlettend gevolgd en de mogelijkheid om met de gemeente overeenstemming te bereiken ten aanzien van nader bouwhistorisch en aanvullend archeologisch onderzoek besproken. Achtergronden en feiten zijn inmiddels genoegzaam bekend. Kortheidshalve wordt verwezen naar de artikelen in respectievelijk De Berckepoort te Dordrecht gezien vanaf het Statenplein (foto H. Bollebakker). 24

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 26