Stichting Hugo van Kotestein volgt de PC deze affaire. Voor het stadhuis van Woerden bestaan uitbreidings plannen die gerealiseerd zouden moeten worden op het bolwerk achter het stadhuis. De PC verdiept zich in de plannen. Er ligt een plan de tuin van het franciscanerklooster te overkappen en die zo tot een theater om te bouwen. Zeist, Figi-complex, de Hermitage en de Lage Weg Het Figi-complex is afgebroken. Met nieuwbouw kan pas worden begonnen als de verontreinigde bodem is gesaneerd. De Hermitage is goed gerestaureerd. De plannen tot verbreding van de Lage Weg en de sloop van enkele panden worden door de PC gevolgd. Ledenactiviteiten Op 2 3 mei organiseerde de PC een excursie voor 70 deelnemers naar Montfoort, Oudewater en Schoonhoven. In het kader van de ledenwerving en de naams bekendheid werden dit jaar drie lezingen georganiseerd. De provincie stelde een garantiesubsidie beschikbaar. Op 28 oktober sprak ir. D. de Haan in Rhenen over 'Stedebouw'. Op 10 november sprak wethouder drs. A.L.L.M. Asselbergs te Amersfoort over 'Stadsvernieuwing oud en nieuw, in de historische context van stad en land'. Op 2 3 november sprak ing. P.D. van Vliet te Montfoort over 'Restauratie en architectuur'. De lezingen waren van een goed gehalte en de aanwezigen waren tevreden. Het aantal aanwezigen bleef echter achter bij de verwachtingen. Ook leverde de lezingen nauwelijks nieuwe leden op. Als methode van ledenwerving bleken deze activiteiten niet aan te slaan. De PC zoekt naar andere wegen om leden voor de Bond Heemschut te werven. Daarnaast hield dr. J.A. Brongers op initiatief van de PC twee lezingen over 'De geschiedenis van bibliotheekgebouwen met betrekking tot het boek- gebruik' voor historische verenigingen in de provincie. Op 9 mei sprak hij te Vleuten, op 2 3 november te Loosdrecht. Ook deze lezingen leverden geen nieuwe leden op hoewel de spreker wervende woorden sprak en leden voor de Bond trachtte te winnen. Leden uit de PC waren vaak present bij activiteiten in de provincie. Decentralisatie De decentralisatie wordt zover mogelijk doorgevoerd. De behandeling van de gevallen geschiedt zoveel mogelijk op eigen krachten. De adviezen van de TA spelen daarbij een grote rol. Waar nodig wordt contact opgenomen en advies ingewonnen bij het landelijk bureau van Heemschut. De verantwoordelijkheid voor de uitgaven van de PC werden ten dele al in eigen hand genomen. NOORD-HOLLAND Samenstelling van de commissie - C.G. Scheltema, voorzitter - J.A.F. Soels, secretaris/penningmeester - F.H. de Jong, technisch adviseur - A. Boezaard - D.G. Gortzak - mr. M. Tydeman Mutaties in de commissie In de eerste helft van het jaar traden als lid van de commissie toe, mevrouw J. Brand-Bloch en de heer drs. F.F.M. Repko. Als TA trad de heer A.L. Lourijsen aan, en als PR-functionaris de heer J.D. Gerritsen. In augustus bedankten als lid van de commissie de heren J.A.F. Soels en F.H. de Jong. Besprekingen zijn gaande om te voorzien in de vacatures van de TA voor het deel van de provincie ten noorden van het Noordzeekanaal, en van de secretaris/penningmeester. Vergaderingen De commissie kwam viermaal in vergadering bijeen, te weten op 28 januari, 21 februari, 21 april en 7 juli. In de tweede helft van het jaar heeft de voorzitter besprekingen gevoerd met de leden van de commissie afzonderlijk. Besproken werden zaken van bestuurlijke en organisatorische aard, het Plan van aanpak PC Noord-Holland, de Herziening Plan van Aanpak PC Noord-Holland, het welstandsbeleid en PR-zaken. Gevallen Alkmaar, stadhuis Bergen, ruihekerk Den Helder, Bethelkerk De Bethelkerk te Den Helder wordt met sloop bedreigd. Eenigenburg Egmond, boulevard De PC heeft bij het gemeentebestuur van Egmond geprotesteerd tegen de plannen van het college van B&Wnog grootschaliger en hogere nieuwbouw bij de boulevard te plegen. Door de hoge ligging van de boulevard en de aldaar aanwezige sterflats en verdere hoogbouw, is het lager gelegen oude dorp al volledig weggedrukt, en zal dat door de geplande, bijna twintig meter hoge nieuwbouw, nog meer worden. De lelijke achterkanten van de gebouwen met blinde muren, garages en brandtrappen wordt symptomatisch geacht voor de wijze waarop wordt omgegaan met de belangen van de bewoners van het achterliggende dorp. Het ontwerp-bestemmingsplan, dat in 1993 ter visie zal worden gelegd door de gemeente, heeft als gevolg van de reacties een beduidende, hoewel niet 21

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 23