Raalte, MOK-huisjes De dijkwachtershuisjes van de Maatschappij Overijsselse Kanalen (MOK) in Raalte bleven, mede door de bemoeienis van Heemschut, gespaard. Alleen als de hoofdverkeersader in Raalte aan de kant van het kanaal waar de wijk 'De Enk' zich bevindt, komt te liggen, moeten de huisjes eventueel worden verplaatst. In dat geval verhuizen de MOK-huisjes naar een locatie elders in Raalte. Behoud is echter gegarandeerd. Salland-west, ruilverkaveling Na het indienen van een bezwaarschrift door de PC werd met de landinrichtingsdienst overleg gevoerd over de uitvoering van werken op historisch- geografisch interessante terreinen, waaronder een nog zichtbare marke-grens. ZwolleRademakerzijlHanzelandplan De PC heeft de monumentencommissie van de gemeente Zwolle verzocht de sluis Rademakerzijl, gelegen in de Mastenbroekerdijk, van de ondergang te redden. Momenteel wordt de sluis niet onderhouden. De Rademakerzijl staat op de gemeentelijke monumentenlijst van Zwolle. De sluis is eigendom van het waterschap IJsseldelta, dat ook verantwoordelijk is voor het onderhoud. Het Hanzelandplan is een onderwerp waarbij Heemschut het hele jaar de vinger aan de pols hield. De PC blijft zich ook in de toekomst met deze problematiek bemoeien. PR-activiteiten Een uitgebreid plan voor een nieuwsbrief kon, wegens gebrek aan financiële middelen, helaas niet worden gerealiseerd. Het plan is nu de inhoud van de nieuwsbrief in enigszins aangepaste vorm op te nemen in het Overijsselse culturele tijdschrift 'De Provinciaal'. Publicitair scoorde Heemschut met name in Almelo, waar actie werd gevoerd tegen het verdwijnen van het gerechtsgebouw. Tevens verscheen in het landelijk blad een aantal grotere artikelen inzake Overijsselse kwesties en dook de PC regelmatig op in de rubriek 'Heemschut in actie'. De PC Overijssel ontving een provinciale subsidie van duizend gulden, die zal worden aangewend om, in samenwerking met de ANWB, een drietal Heemschut-borden met tekst en uitleg te plaatsen op panden in Almelo (het gerechtsgebouw), Kampen (de Kok-panden) en Deventer (het rondeel). Excursie De excursie van de PC Overijssel vond in 1992 plaats op 26 september en leidde naar het landgoed Eerde (en het landhuis Eerder Es) te Ommen. Het programma bestond onder meer uit een wandeling over het landgoed onder begeleiding van medewerkers van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten en uit een ontvangst op het landgoed. De excursie werd goed bezocht. Plan van actie De PC Overijssel blijft naar middelen zoeken om het contact met de leden te verstevigen. Het opnemen van een nieuwsbrief in het cultureel tijdschrift 'De Provinciaal', vormt daartoe een eerste aanzet. De bedoeling is, evenals in 1992, ookin 1993 regelmatig te vergaderen buiten de vaste standplaats Zwolle. 14

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 16