PR-activiteiten In het activiteitenplan voor 1992 had het contact met de leden en met andere organisaties met vergelijkbare doelstellingen, hoge prioriteit. De Heemschutleden in Drenthe zouden volgens het plan van actie door enkele Nieuwsbrieven per jaar over het doen en laten van de PC worden geïnformeerd. Themabijeenkomsten, bij voorkeur in samenwerking met plaatselijke verenigingen, zouden moeten bijdragen tot een grotere bekendheid met het werk van Heemschut. De uitwerking van de enquête die ter gelegenheid van de 'Themadag Veenhuizen' in maart 1991 is gehouden, zou moeten aantonen of de PC Drenthe in deze provincie een platvormfunctie kan vervullen op het gebied van de bescherming van cultuur monumenten. De 'Noordelijke Vereniging Historische Geografen Prof. Keuning' vond van wel door nog in hetzelfde jaar in samenwerking met de PC Drenthe van de Bond Heemschut het Keuning- congres in Veenhuizen te organiseren, waarbij de geschiedenis en een wenselijke toekomst van deze nederzetting uit historisch-geografisch oogpunt in de publiciteit werd gebracht. Deze voornemens leidden tot de volgende activiteiten en contacten. Voor meer binding met de Drentse leden van Heemschut werd een begin gemaakt door middel van een Nieuwsbrief. In 1992 kwam de Nieuwsbrief tweemaal uit. Uiteindelijk zal de Nieuwsbrief drie- tot vijfmaal per jaar worden uitgegeven. Het uitbrengen van het eindverslag van de themadag 'Veenhuizen'. In april was een eerste bijeenkomst met contact personen van plaatselijke historische verenigingen in Drenthe om tot een inventarisatie van zaken te komen die ook het terrein van Heemschut raken. Dit contact wordt voortgezet. In oktober was een eerste bijeenkomst met vertegenwoordigers van organisaties die op het terrein van de monumentenzorg in de gehele provincie actief zijn. Alle aanwezigen waren het erover eens dat het draagvlak van de gezamenlijke doelstelling kan worden verbreed door gestructureerde onderlinge contacten en dat de PC Heemschut Drenthe bij voorkeur geschikt is als 'contactcommissie' voor zo'n overleg. Ten behoeve van de ledenwerving is aan de doelgroep 'architecten' een algemene folder met inlegvel 'Heemschut Drenthe' verzonden. Op de Open Monumentendag 1992 had Heemschut Drenthe alle aandacht geconcentreerd op Meppel. Deze voor Drenthe aparte stad met veel water en licht-Amsterdamse accenten, werd gekozen vanwege een geslaagde restauratie c.q. conserveringsaanpak. In samenwerking met de plaatselijke historische vereniging en het gemeentebestuur werden 's ochtends inleidingen gehouden over de geschiedenis van Meppel in nieuwe woningbouw in een oude stad. Daarna namen deskundige gidsen de ruim 40 deelnemers mee voor een wandeling door het oude Meppel. In november vond in Roden nog een Heemschutbijeenkomst plaats, ditmaal in samenwerking met de Vereniging Oud-Roden. Een bijzonder programmapunt was de lezing van drs. J.B.T. Rruiger over het Monumenten Inventarisatie Project (MIP) in Drenthe en het daarop volgende en voor een proefgebied voltooide Monumenten Selectie Project (MSP) in Drenthe. Een Nieuwsbrief over 'MlP-panden' is in voor bereiding. Deze nieuwsbrief zal in samenwerking met de provincie Drenthe en het Drentse Welstandstoezicht worden uitgebracht en o.a. aan alle eigenaren/ bewoners van 'MlP-panden' worden gestuurd. De PR-functionaris zorgde onder andere voor de noodzakelijke publieke aandacht voor de bijeenkomsten en verzorgde de uitgaven van de twee Nieuwsbrieven. Een werkgroep, bestaande uit leden van de PC, bereidt een geactualiseerde heruitgave van een boekje over Drentse dorpen voor (oorspronkelijk uitgegeven door de provincie Drenthe). De voorbereidingen zijn intussen ver gevorderd. De heer ing. H.W. de Vroome, lid van de PC Drenthe, werd in 1992 onderscheiden met de Heijmans en Thijsse prijs, o.a. voor zijn werk als landschaps architect in Drenthe. 12

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 14