De excursie heeft zich in een grote belangstelling mogen verheugen en is - zoals bleek - als zeer geslaagd te beschouwen. Evenals voorgaande jaren onderhield de commissie voorts de nodige contacten en voerde zij correspondentie met onder meer het provinciaal bestuur van Friesland en de in deze provincie gelegen gemeenten en waterschappen, teneinde de doelstelling van Heemschut bij deze overheden te benadrukken en aandacht te vragen voor die aangelegenheden, welke tot realisatie van deze doelstelling kunnen bijdragen. Plan van aanpak In 1992 is door de PC een plan van aanpak opgesteld, op basis waarvan de activiteiten in 1993 verder vorm wordt gegeven. In dat kader zal een vervolg worden gegeven aan de initiatieven, die zijn ontplooid om de draagkracht van de PC te vergroten door het opzetten van een breed netwerk. Binnen dit netwerk zullen leden van de Bond Heemschut, alsook deskundigen in het bijzonder, zijn belast met het (tijdig) signaleren van ontwikkelingen, die voor de Bond van belang kunnen zijn. Tevens zal in 1993 worden gestreefd naar het nauwer betrekken van de leden van de Bond bij de activiteiten van de PC, o.m. door het organiseren van thema bijeenkomsten. Teneinde de voortgang van de behandeling van de hiervoor al bedoelde 'gevallen' te bevorderen is in 1992 besloten tot een meer gedelegeerde uitvoering. Daarbij is aan de TA de bevoegdheid toegekend de meer eenvoudige gevallen rechtstreeks af te doen. Gevallen van grotere betekenis worden, hetzij kortgesloten met de voorzitter, danwel worden aan de vergadering voorgelegd. DRENTHE Samenstelling van de commissie - N. Meerburg, pltsv. voorzitter - ir. R. Ritz, secretaris - Sj. Jantzen, technisch adviseur - C. Rodenburg, PR-functionaris - E.H. Hazelzet, administratrice - ing. G. Kranenborg - ing. Postma - ir. G. Tangerman - ing. H.W. de Vroome Mutaties in de commissie De heer ir. P.C. Groen trad in maart 1992 toe als voorzitter van de PC. Inmiddels kon de heer H.P. Tipker als plaatsvervangend TA worden begroet. De heer C. Rodenburg heeft aan het eind van het jaar afscheid genomen als lid van de PC. De functie van PR-functionaris is daardoor vacant geworden. Vergaderingen De PC Drenthe vergaderde in 1992 zeven maal plenair, te weten op 28 januari, 26 februari, 24 maart, 26 mei, 7 juli, 22 september en 24 november. Gevallen In het algemeen neemt de PC Drenthe het standpunt in om niet alleen 'negatief naar buiten te treden, bv. door het indienen van bezwaarschriften tegen ongewenste ontwikkelingen, maar ook ondersteunend en instemmend, als daartoe aanleiding is. Coevorden, Van Heutzsingel Het indienen van een bezwaarschrift tegen het slopen van enkele panden aan de Van Heutzsingel t.b.v. een winkelbebouwing in Coevorden wordt in beraad gehouden. Dalen, bestemmingsplan In overleg met de directeur technische en juridische zaken, werd een bezwaarschrift ingediend tegen een bestemmingsplan in Dalen. Nieuw-Amsterdam, stationsgebouw Voor het behoud van het stationsgebouw van Nieuw- Amsterdam, werd overleg gevoerd met de gemeente Sleen en de provincie. Helaas kan de NS, eigenaar van het gebouw, niet meer worden tegengehouden het gebouw te slopen. Vries, ''urban villa's' Eveneens in overleg met de directeur juridische en ruimtelijke zaken werd een bezwaarschrift ingediend tegen de bouw van 'urban villa's' in Vries. 11

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 13