FRIESLAND Samenstelling van de commissie - drs. J.C. de Kroon, voorzitter - B. Adema, penningmeester - mr. W. Sleijfer, secretaris - R. Kijlstra, technisch adviseur - drs. R. Mulder-Radetzky, PR-functionaris - R.P. van Huiten - P.M. Vellinga - D. van Weezei Errens Mutaties in de commissie Medio 1992 gaf de heer R. Kijlstra te kennen zijn functie van technisch adviseur (hierna te noemen TA) te willen neerleggen.Voor de PC vormde dit besluit van de heer Kijlstra een ernstige aderlating gelet op zijn grote inzet en deskundigheid. In de opvolging van de heer Kijlstra kon nog niet worden voorzien. Op 12 november 1992 werd in een afzonderlijke bijeenkomst afscheid van de heer Kijlstra genomen. Eveneens medio 1992 heeft mevrouw drs. R. Mulder- Radetzky aangegeven in verband met drukke werkzaamheden haar PR-activiteiten te willen overdragen. Aan het einde van het verslagjaar was in de vacature nog niet voorzien. Eind 1992 heeft de heer drs. D. van Weezei Errens medegedeeld zijn lidmaatschap van de PC te willen beëindigen. Als opvolger is voorgedragen de heer G. Derks. Vergaderingen De PC vergaderde in totaal elfmaal, en wel op 8 januari, 5 februari, 25 maart, 22 april, 27 mei, 25 juni, 16 juli, 26 augustus, 7 oktober, 4 november en 4 december. Uit de commissie is een 'dagelijks bestuur' gevormd, bestaande uit de heren De Kroon, Adema en Sleijfer, die de vergaderingen van de commissie voorbereiden. Met ingang van 1 februari 1992 werden de vergaderingen van de PC zijdens het hoofdbestuur bijgewoond door de heer mr. W.W. Hopperus Buma. Mevrouw P. Miedema verzorgde de verslaglegging van de vergaderingen. Gevallen In elke vergadering vindt aan de hand van een door de TA opgestelde lijst bespreking plaats van gevallen, welke voor Heemschut van belang zijn. In het verslagjaar is evenals vorig jaar een centrale rol toebedeeld aan het in 1988 in de provincie Friesland gestarte Monumenten Inventarisatie Project (MIP) en het daarop aansluitende Monumenten Selectie Project (MSP) en de Monumenten Registratie Procedure (MRP). Andere in het oog springende gevallen in het verslagjaar waren, in willekeurige volgorde: Leeuwarden, Tweebaksmarkt De bouw van een luchtbrug over de Tweebaksmarkt te Leeuwarden. De actie van de PC heeft succes gehad. Er is inmiddels van het plan afgezien door de betrokken stichting. Harlingen, Masterplan Oranjewoud, hotel Tjaarda Nieuwbouw Wetzens, terpherstel Terpherstel Wetzens en bescherming terpen in het algemeen. Franeker, stadskantoor Bouw stadskantoor Franeker. PR-activiteiten Op 10 oktober 1992 mocht de PC de landelijke excursie van de Bond Heemschut organiseren. Deze excursie vond plaats in het gebied ten westen en ten noorden van Leeuwarden. Daarbij werd een drietal routes gevolgd met de volgende thema's: - terpen; - states en landhuizen in Friesland; - Bonifatius. Heringastate te Marssum (tekening R. Kijlstra). Dekemastatetejelsum. (tekening R. Kijlstra). 10

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 12