TerApel, tramstation Met de gemeente (Vlagtwedde) werd overleg gepleegd over het mogelijk behoud van het voormalig tramstation binnen de nieuwe ontwikkelingen ter plaatse. Winschoten, bouwplan Blijhamsterstraat en Torenstraat De PC richt op 8 januari het verzoek aan WVC acht panden in de Blijhamsterstraat en in de Torenstraat onder bescherming van de Monumentenwet te brengen. Op 4 januari '93 werd bericht ontvangen dat dit verzoek voor drie panden wordt ingewilligd. Op 25 maart werd een bezwaarschrift gezonden tegen het bouwplan voor de Blijhamsterstraat en de Torenstraat. Zuidhom, gemeentehuis De PC heeft bezwaar gemaakt tegen de bouw van een nieuw en 'opdringerig' gemeentehuis en de daarop aansluitende gebouwen voor commerciële dienstverlening op een daartoe minder geëigende locatie. Provincie Groningen, oude kerkpaden De PC onderzoekt in hoeverre Heemschut het behoud van oude kerkpaden in de provincie kan bevorderen. PR-activiteiten In 1992 werd contact onderhouden met de Stichting Landschapsonderhoud Groningen, de Lopster Monumentenstichting, de Stichting tot Behoud van Aduarder Monumenten, de Vereniging 'Vrienden van de Hamsterborg', en de Vereniging 'De Terebinth'. De PC was vertegenwoordigd op 29 juni, 31 augustus en 9 november op het Centrum voor Architectuur en Stedebouw in Groningen, voor het mede samenstellen van een provinciale Architectuuragenda en het organiseren van de Dag van de Architectuur 1992Op 12 september was Heemschut in de Martinikerk in Groningen aanwezig op de Open Monumentendag. Enkele personen met specifieke vragen konden worden doorverwezen. Veel informatie werd mondeling en via het uitreiken van de folder en de tijdschriften verstrekt. De boekjes uit de Heemschut serie vonden gretig aftrek. Op 21 september was de PC vertegenwoordigd bij de uitreiking van de Heemschut Persprijs in de Statenzaal van het Provinciehuis. Een afgevaardige van de PC was aanwezig op de Heemschutstand op de Restoration- beurs in het RAI-gebouw op 21 november. Op 17 december was de PC vertegenwoordigd bij de presentatie van het decembernummer van het tijdschrift 'Heemschut' in het Keramisch Museum Goedewaagen te Nieuw-Buinen. Heemschut ontving dit jaar veel aandacht van de schrijvende noordelijke pers. Verschillende malen verschenen Heemschut-persberichten op de voor pagina, in alle gevallen verschijnt het Heemschut- nieuws duidelijk omkaderd. Ook de regionale en locale televisie- en radiostations geven de Bond Heemschut de ruimte zijn mening naar voren te brengen. Radio- en televisietijd was er onder andere voor het geval Blijhamsterstraat te Winschoten en de plannen voor de Westerhaven, de Grote Markt en het nieuwe Provinciehuis te Groningen. Uit de diverse persuitingen komt de voortrekkersrol van Heemschut naar voren: het aanzwengelen van actie, een basis leggen en het overreiken van werktuigen waarmee de diverse belangengroepen verder zelf aan de slag kunnen gaan. Overige activiteiten en contacten De technisch secretaris is lid van de werkgroep voor ruimtelijke ordening van de PvdA in de gemeente Groningen. Contacten werden onderhouden met de Stichting Vrienden van de Stad Groningen, en het Centrum voor Architectuur en Stedebouw. 9

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 11