53 EXTERNE CONTACTEN NCM De Nationele Contactcommissie Monumenten De heer drsD. van Leeuwen vertegenwoordigt de Bond Heemschut in het bestuur van de NCM. Met het bestuur werd schriftelijk van gedachten gewisseld over het decentraal werken. Heemschut is van oordeel dat het feitelijke beschermingswerk reeds decentraal gebeurt en de taak van de NCM zou daarin ondersteunend kunnen zijn door middel van voorlichting en cursusaanbod. ANWB Algemene Nederlandse Wielrijders Bond Met deze organisatie ontstaat een samenwerkingsrelatie die door onze voorzitter en ons bestuurslid de heer W. Rietbergen werd geëntameerd Onderwerpen als de methodiek van ledenwerving, publiciteit door middel van participeren in TV-programmasonder meer "Land in zicht" en "Hollands decor", werden besproken. Tevens worden mogelijkheden onderzocht om ledenwervende artikelen op te nemen in de "Kampioen"de "Kampeer Caravan Kampioen" "Recreatie en Toerisme" en het blad "Reizen". NATUURMONUMENTEN De algemeen directeur legde op verzoek van het dagelijks bestuur contact met de directie van Natuurmonumenten. Gelet op het feit dat deze organisatie een geweldige ledenaanwas bereikte door middel van een direct mail.ing-actieis het de moeite waard om ook bij deze organisatie adviezen in te winnen. KNOB Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond Het dagelijks bestuur heeft op verzoek van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond een bijdrage geleverd aan het organiseren van de expositie "Das Hollandisches Viertel" in het Historisch Museum in Amsterdam en het Architectuur Centrum te Haarlem. Heemschuts dagelijks bestuur is van mening dat een nauwere samenwerking met de Oudheidkundige Bond dient te worden nagestreefd RDMZ Rijksdienst voor de Monumentenzorg De contacten met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg zijn veelvuldig geweest. Mevrouw Tessel Pollmann heeft geparticipeerd in het forum op 2 februari over sociale vernieuwing en Heemschut. Uitvoerige contacten over het indienen van een activiteitenplan hebben geleid tot honorering. De voorzitter en de algemeen directeur maakten op 4 november kennis met de interim directeur, de heer Hylkema. Op deze datum werd gesproken over de plaats en de taak van Heemschut in het beschermingswerk. Privatisering van taken is een bij het streven naar decentralisatie logische ontwikkeling bij deze Dienst. Heemschut streeft meer coöperatie na, uiteraard met behoud van haar eigen identiteit en onafhankeli jkheid

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 55