52 Het aannemersbedrijf J. Kneppers uit Amsterdam heeft als hoofdaannemer alle bouwkundige werkzaamheden verricht. Met de heer M. Kneppers ontstond een goede samenwerking, zodat alle onverwachte problemen konden worden opgelost. Tenslotte heeft de eigenaar van het gebouw, het Grondbedrijf van de gemeente Amsterdam, ingestemd met bouwkundige ingrepen aan de buitenkant van het gebouw, onder meer de muren, de goten en het dak. Toegezegd werd dat in het voorjaar van 1992 het buitenschilderwerk zou worden aangepakt. Op vrijdag 13 december werd, door het onthullen van een plaquette, in aanwezigheid van ongeveer tachtig genodigden, het gebouw wederom in gebruik genomen. De voorzitter van de Bond Heemschut, de heer J. Franssen, dankte allen die hebben meegeholpen om dit resultaat te bereiken. De heer M. Kneppers stelde vervolgens het op prijs te hebben gesteld dit werk te mogen hebben uitvoeren voor de Bond die is opgericht om het behoud en de bescherming van cultuurmonumenten te bevorderen Mevrouw Sarah Bakker heeft in het Heemschutnummer van oktober 1991 een artikel gewijd aan het Korenmetershuis aan de Nieuwezijds Kolk. De Bond Heemschut is nu goed gehuisvest en in het 80-jarig bestaan van de Bond is het nog niet voorgekomen dat de Vereniging een represen tatief onderkomen heeft dat met eigen inzicht is gerestaureerd. De telefooninstallatie die volkomen was verouderd, is vervangen door een Vox 2300. Heemschut is nu op drie lijnen, maar onder één nummer bereikbaar Ten behoeve van de financiële administratie werd een computer aangeschaft, met een boekhoudprogramma Voorlopig worden de kosten gedekt uit het Heemschut Rèstauratie Hulpfonds; een aanvraag voor een subsidie bij het Prins Bernhard Fonds is ingediend. Bezoekers van de Open Dag, t.g.v. de oplevering van het gerenoveerde Korenmetershuis, in de vernieuwde entree (foto J. Kamerling).

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 54