49 Op 27 maart stemde het algemeen bestuur in met het door de directeur juridische en ruimtelijke zaken opgestelde en door het dagelijks bestuur vastgestelde beschermings-beleidsplan "Plan van actie". Dit meerjaren beleidsplan behelst in het kort het volgende: De Bond Heemschut stelt zich ten doel zich ruimtelijk manifesterende historische cultuuruitingen te beschermen. Indien de Bond een ruimtelijke manifeste cultuuruiting een historisch waardevol getuigenis acht, beschouwt hij deze als een cultuurmonument, waarvoor object-, en gebiedsgericht effectieve beschermingsmaatregelen moeten worden genomen. De Bond Heemschut zal integraal en samenhangend beschermingsbeleid gaan bepleiten bij gemeenten. Hiervoor zullen ook locale en regionale beschermings-organisaties worden benaderd. Veel nog onbeschermde cultuurmonumenten behoren een juridische en/of planologische bescherming te hebben. De volgende aandachtspunten vermeldt het beleidsplan, dat in april 1991 in het tijdschrift "Heemschut" integraal werd gepubliceerd: 1. Het gemeentelijk monumentenbeleid inzake beschermde ri jksmonumenten 2. Het gemeentelijk monumentenbeleid inzake gemeentelijke monumenten 3. Het beleid inzake de jonge cultuurmonumenten (M.I.P. 1850-1940) 4. Het welstandsbeleid 5. Het beschermingsbeleid inzake niet beschermde historisch waardevolle stads-, en dorpsgezichten 6. Het beschermingsbeleid inzake historisch-geografisch waardevolle objecten en structuren in het landelijk gebied 7. Het beschermingsbeleid inzake historisch waardevolle landschappen 8. Het hergebruik van historisch waardevolle panden Het College van technisch adviseurs werd door de technisch directeur steeds geïnformeerd over de stand van zaken met betrekking tot het actieplan. Het College zal in 1992 nauw betrokken worden bij de uitvoerings plannen die per provincie door de provinciale commissies van de Bond Heemschut zullen worden opgesteld.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 51