46 JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE LIMBURG Samenstelling van de commissie Bij aanvang van het jaar was het bestuur als volgt samengesteld: dhr. A. Moerkerk (wnd. voorzitter) dhr. P. Michielsen (secretaris) dhr. L. Halders drs. B.C.M. Barones van Hövell tot Westerflier- van Hellenberg Hubar drs. A.M.P.P. Janssen drs. J.M.T. Janssen - Daniëls ing. J. Ramakers dhr. A. Salden mr. S. Smeets mr. J.M.H.P. Teunissen dhr. L. Vos mw. Y. de Vries dhr. M.J.G. Schlijper (PR-medewerker ir. K.J.C. Merks (technisch adviseur) Mutaties in de commissie Het bestuur van de Afdeling Limburg heeft in juli van dit jaar met bijzonder veel genoegen de heer mr. J.L. Matti als nieuwe voorzitter mogen verwelkomen. In zijn intree-toespraak zei de heer Matti dat bij hem vooral het 'kleine' monument grote aandacht zal krijgen. Vergaderingen De Afdeling Limburg kwam in 1991 acht maal bijeen; te weten op 19 februari, 26 maart, 25 april, 28 mei, 2 juli, 30 augustus, 15 oktober en 27 november. Gevallen Roermond Ook in het verenigingsjaar 1991 heeft het bestuur veel aandacht moeten besteden aan (het gebrek aan) monumentenzorg in Roermond, t.w. de "Teekenschool(Cuypers) en Boerderij 't Ham". Station, Reuver De NS is voornemens het station Reuver (Waterstaatsstation) te vervangen door een 'eigentijdse behuizing'. Heemschut Limburg heeft zitting in de commissie tot behoud van het bestaande gebouw. Grindwinning, Maasfal Met betrekking tot de grindwinning in de provincie (Maasfal) blijft het bestuur waakzaam. PR-activiteiten Bond Heemschut kampt, in Limburg met opvallend gebrek aan naams bekendheid. Het aantal 'Limburgse' leden, is, zeker vergeleken met andere provincies, aan de zeer lage kant. Derhalve is ook dit jaar weer getracht in Limburg aan Heemschut grotere bekendheid te geven.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 48