Op de jaarlijkse Heemschutdag, in 1991 in Hilversum, werd ook het sterk verwaarloosde Sanatorium Zonnestraal bezocht (foto Rijksdienst voor de Monumentenzorg) Overige activiteiten Ledenbi jeenkomsten Via een oproep in het blad Heemschut werden op 9 januari en 22 mei ledenbijeenkomsten gehouden met gemiddeld dertig leden. Behandeld werden: organisatie, decentralisatie, democratisering, kiezen leden voor de PC, actieplan voor de toekomst, functioneren gemeentelijke monumentencommissies, Heemschut en Natuurmonumenten, Bondsblad etc. In dit verband werd op 28 september een zeer geanimeerde excursie in Huizen gehouden. De plaatselijke leden zorgden voor een interessant programma Cursus Uit de bijeenkomsten van de leden heeft een groep van tien de NCM- cursus "Gemeentelijke Monumentenzorg" met enthousiasme gevolgd. De PC subsidieerde de helft van de cursusprijs. Plan van actie voor 1992 Beleidsplan van de PC: de steeds terugkerende discussie in het jaar 1991, heeft in het teken van de decentralisatie gestaan. De wijze waarop het Bondsbestuur de decentralisatie, waartoe het AB een besluit nam, invoert heeft de PC in verwarring gebracht. Om deze verwarring te elimineren is eind 1991, begin 1992 een eigen beleidsplan gemaakt dat als richtlijn moet dienen voor het "Plan van Aanpak" dat bij het schrijven van de voorzitter d.d. 20-12-'91, voor maart 1992, ingediend moet zijn, overigens zonder enige zekerheid te hebben over de financiële mogelijkheden van de PC. In het kader van het jaarverslag 1991 past verder wellicht alleen de opmerking dat de provinciale commissie Noord-Holland met een nieuw beleidsplan in 1992 start.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 41