38 "IJspakhuis, Koog aan de Zaan De PC heeft geschokt gereageerd op de onverhoeds in gang gezette sloop van het zg. "IJspakhuis" in Koog aan de Zaan, een in gewapend beton uitgevoerd, op de provinciale monumentenlijst staand koelhuis uit 1910. De sloop werd zonder vergunning uitgevoerd in opdracht van de eigenaar, een stichting die het beheer van karakteristieke bebouwing nastreeft, en werd door middel van politiedwang gestopt. Middenbeemster Met de gemeente Beemster is contact opgenomen over de bouw van een nieuw gemeentehuis binnen het beschermd dorpsgezicht. Voor het vrijkomende "Heerenhuis"een statig gebouw, dat na de inpoldering in 1612 een historische en centrale functie heeft, is verzocht een passende bestemming te zoeken. Stadskantoor, Muiden Aan de provincie werd ter kennis gebracht dat de PC ernstig bezwaar heeft tegen de voorgenomen bouw van een nieuw, detonerend stadskantoor nabij recent gerestaureerde forten. SupermarktSpaarndam Bij het gemeentebestuur van Haarlem en bij Gedeputeerde Staten is aangedrongen te verhinderen dat er een supermarkt wordt gebouwd tussen de rand van de kleinschalige historische bebouwing van het oude gedeelte van Spaarndam en het fort Noord van de Stelling Amsterdam. "De Gortershoek"Zaandijk Er is onderzoek gedaan naar en gerapporteerd over de gemeentelijke invulling van het als beschermd dorpsgezicht aangewezen gebied "de Gortershoek" te Zaandijk. PR-activiteiten De PC heeft geen officiële PR-medewerker waardoor publicaties en contacten met de media nauwelijks vorm krijgen. Wel heeft de PC in samenwerking met o.a. de provincie, de VVV en "Toer-in" vier fietskaarten uitgegeven met 14 fietsroutes langs karakteristieke Noordhollandse stads- en dorpsgezichten, getiteld "Fietsroute Noordhollandse steden en dorpen". In totaal zijn er 16.000 exemplaren vervaardigd, waarvan 2.500 in de Engelse- en Duitse taal. Op de voorzijde staat het "Logo" van Heemschut en op de achterkant het adres en antwoordnummer voor opgave als lid van Heemschut. De eerste exemplaren werden door de voorzitter van de PC tijdens een feestelijke manifestatie, op 15 mei, aan de directeur van de provinciale VVV aangeboden. Hierover was veel publicatie in kranten en het werd door de regionale radio verslagen. Excursies De jaarlijkse excursie van de PC op 1 juni voerde naar de Marinewerf te Den Helder en naar het voormalige eiland Wieringen, waar een rondrit per bus werd gemaakt en de Museumboerderij werd bezocht. De PC verleende assistentie bij het organiseren van de landelijke Heemschutdag op 5 oktober in Hilversum. Met de medewerking van de plaatselijke oudheidkundige verenigingen "Albertus Perk" en "Hilversum Pas Op" werden excursies gehouden waarbij vooral de "Jonge Bouwkunst" centraal stond.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 40